Набридло РосТБ: Під Станицею переселенці з Луганська встановили 32-метрову вишку (ФОТО)

Жителі одного з сіл поблизу Станиці Луганській, яке знаходиться у "сірій зоні", вирішили самостійно зайнятися телекомунікаціями і встановили вишку

Набридло РосТБ: Під Станицею переселенці…

"Ми в 2014-му покинули Луганськ, а тут українського мовлення практично немає. Але дивитися російські передачі ми не хочемо",- розповіла Лілія Цибіна, передає Depo.Донбас з посиланням на "Інформатор".

"Коли не стало інтернету, ми своїми силами прямо в городі встановили 32-метрову вишку, - розповіла Цибіна. - Спасибі нашим дітям - допомогли. Приїхали хлопці з Києва, підключили інтернет, і тепер в десяти будинках він є".

Вона пояснила, що вишку змонтували згідно з усіма вимогами і нормами, деталі конструкції замовляли в спеціалізованій фірмі. Інженерну споруду забетонували, зміцнили і посилили розтяжками.

Після цього жінка стала вести переговори з представниками мобільних операторів про поліпшення якості зв'язку в своєму селі і прилеглих населених пунктах.

"У МТС відповіли, що ми знаходимося дуже близько до лінії розмежування, - каже Лілія. - Вони переживають за збереження свого обладнання. Це, звичайно, зрозуміло. Але ми віримо, що нашим планам ніхто не завадить".

Вона продовжує шукати тих, хто допоможе налагодити трансляцію українського радіо і телебачення: "Не знаю, наскільки можна обладнати на нашій вишці телевізійний ретранслятор, але ми для початку дуже хотіли б, щоб свій передавач встановили представники "Громадського".

Директор державної телерадіокомпанії "ЛОТ" Андрій Шаповалов прокоментував: "Складно оцінювати вишку, яку змонтували своїми силами в Станично-Луганському районі. Однак можна не брати до уваги її технічні дані, тому що ретранслятори встановлюються під кожен канал безпосередньо. Плюс це обладнання має бути забезпечено безперебійним живленням".

Іншими словами, під десяток українських каналів необхідно встановити приблизно стільки ж ретрансляторів.

До того ж, за словами Шаповалова, телевежа, яку зараз зводять поблизу Луганська, кардинально не змінить ситуацію, тому що потужності ретрансляторів в "столиці ЛНР" мають велику територію покриття і найвищу точку мовлення в області.

"Ретранслювальне обладнання досить дороге, - пояснив керівник ТРК. - Тому моя суб'єктивна думка така: треба йти від аналогової передачі і переходити на цифрову. Тобто в так званих сірих зонах треба людям просто встановити супутникові антени".

При цьому він сказав, що попередньо супутникові антени можна закодувати під прийом українських каналів і заблокувати російські.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme