На Росії переселенці з "ЛНР" і "ДНР" скаржаться на злидні: Їм видали ваучери на продукти

На Росії представники Воронезького регіонального відділення Російського Червоного Хреста вручили переселенцям з "ЛНР" і "ДНР"  50 ваучерів на суму 5,5 тис. рублів ($74) кожен

На ваучери можна купити продовольчі та непродовольчі товари першої необхідності, за винятком тютюнової продукції і алкоголя, передає Depo. Донбас з посиланням на РИА Воронеж.

Ваучер поділений на дві частини: на 3 і 2,5 тис рублів. Товари першої необхідності по ним можна купити як за один, так і за два заходи в магазин. Отоварити сертифікати можна в період з 4 травня по 4 червня.

У 2021 році представники Червоного Хреста вручать переселенцям в цілому 100 ваучерів, другу партію передадуть в липні.

Крім ваучерів Червоний Хрест передає переселенцям поліси добровільного медичного страхування (ДМС) вартістю 12 тис. рублів на рік. Без них переселенці, що не мають російського громадянства і особливого правового статусу, не можуть звернутися за безкоштовною медичною допомогою в поліклініку або лікарню на Росії - вони можуть претендувати тільки на надання першої медичної допомоги.

Що переселенці кажуть про життя в "ЛНР" і "ДНР" 

Громадянка України Наталя Остріченко змушена була переїхати до Воронежа з міста Комсомольське Донецької області. За словами Наталії, в рідному місті працювати ніде - єдине містоутворююче підприємство було оголошено банкрутом і закрилося. Працездатні чоловіки і жінки, у яких в "ДНР" залишилися сім'ї, поїхали на заробітки на Росію. Наталя вирішила переїхати до Воронежа - тут живуть її друзі і знайомі. На батьківщині залишилася вся рідня жінки - мама і родичі, які наглядають за її будинком. Поліс жінка отримала вчасно - у неї виявили онкологію.

Ваучери також отримали Олена Бобильова і її рідна сестра Євгенія Лапшина. Зараз сестри - в процесі отримання російського громадянства. Олена з донькою переїхала до Воронежа два роки тому з міста Красний луч Луганської області, Євгенія з двома дітьми - з міста Ясинувата під Донецьком.

"Роботи в місті не було, доводилося їхати на заробітки в Москву і залишати дитину з бабусею. Я вирішила переїхати в Росію з дочкою. Починаємо жити з нуля", - розповіла Олена.

За словами переселенців, продати будинок в "народних республіках" зараз неможливо - нерухомість знецінилася. Жінки розповіли, що пенсії і зарплати "ДНР" в середньому це 5-6 тис. рублів. При цьому вартість продуктів - така ж, як на Росії. Банківська система не працює, тому отримати позики і кредити не можна.

"Там немає впевненості в тому, що буде завтра. Сьогодні ти живий - завтра немає. Зарплати і пенсії маленькі", - зазначила Наталія Остріченко.

Вона розповіла, що через війну з "ДНР" і "ЛНР" виїхало чимало лікарів. Медсестрам доводиться працювати лікарями, а роботу медсестер виконують волонтери.

"Так само і з іншими сферами життя: в нашому місті секретар судді тепер стала суддею", - поділилася жінка.

До таких подарунків, як ваучери і поліси, переселенці не звикли. Наталя Остріченко розповіла, що гуманітарна допомога, яка йде з Росії в "народні республіки", не завжди доходить до адресатів. За словами жінки, допомоги, яка повинна бути безкоштовною, часто доводиться домагатися різними шляхами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас