Розвідник ГРУ РФ кілька років прикидався волонтером і вербував в "Л-ДНР" кадри

В контррозвідці СБУ розповіли про громадянина РФ Андрія Тихомирова на прізвисько "Граф", який з 2014 по 2016 роки виконував спеціальні завдання військової розвідки Російської Федерації - Головного управління (в той час ГРУ) на окупованій Луганщині

Розвідник ГРУ РФ кілька років прикидався…

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на ТСН.

"Андрій Вікторович Тихомиров, народився 10 листопада 1972 року в місті Нижній Новгород (РФ). Під час перебування на окупованій Луганщині використовував позивний "Граф", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що після прибуття до окупованого Луганська разом з групою інших російських громадян, які себе називали волонтерами, "Граф" зареєстрував в "мінюсті ЛНР" громадську організацію під назвою "Гуманітарне управління Центру координації "Нова Русь , яка згодом стала "управлінням гуманітарних операцій ЛНР"("УДО").

"Очолювана Тихомирова структура задекларувала гуманітарну допомогу "жертвам українських карателів". Але досить швидко з'ясувалося, що "УДО" цього робити не збиралося. Зате під їхнім прикриттям діяла агентурна мережа ГРУ, яка здійснювала збір розвідувальної інформації в районі проведення АТО", - йдеться у матеріалі. 

З'ясувалося, що "Граф" і його підлеглі в повній мірі володіють методами розвідувальної діяльності, які вміло використовували для вербування агентури серед місцевих шанувальників "русского мира" і отримання даних про місцезнаходження підрозділів АТО, їхню чисельність та озброєння.

"До агентурної мережі "Графа" також входили учасники "антимайдану" Одеської і Миколаївської областей, які вже використовували свої зв'язки для збору інформації про підрозділи ЗСУ, що дислокувалися на півдні України", - йдеться у повідомленні. 

У інтерв'ю, яке "Граф" давав пропагандистам окупантів, він визнав, що має значний досвід військової служби, а його колеги-росіяни з "Управління гуманітарних операцій" прибули до окупованого Луганськ з Сирії у той час, коли решта "були в строю".

"При цьому, в 2014 році Росія ще не почала активну участь у війні в Сирійській Арабській Республіці (це сталося роком пізніше), але цілий ряд кадрових співробітників ГРУ в цій країні давно виконували розвідувальні завдання під прикриттям військових радників урядових силових структур. Тихомиров - випускник відомого "Військового інституту іноземних мов" (м.Санкт-Петербург), який готував кадри для потреб розвідувальних органів СРСР, а згодом і Російської Федерації, в тому числі і ГРУ", - повідомляють в СБУ.

Повідомляється, що після того, як контррозвідка СБУ викрила і затримала більшість агентури Тихомирова, той покинув окуповані території України. Втім, як згодом з'ясувалося, колишній начальник "Управління гуманітарних операцій" продовжує виконувати завдання російської військової розвідки вже на інших континентах.

"Тихомиров офіційно займає посади президента міжнародної консалтингової компанії "Фінансовий і дипломатичний центр" ( "Finance Diplomatic Center", г. Нижний Новгород), а також ТОВ "Євразійський Консалтинговий Центр", яке фактично є його дочірнім підприємством", - йдеться у повідомленні

Очолювані "Графом" структури декларують просування продукції російських підприємств в країнах Африки, Азії та Латинської Америки в обмін на сировину. Під їх прикриттям Тихомиров побував на Кубі, в Брунеї, В'єтнамі, Афганістані, Нікарагуа та інших країнах. 

Втім, з'ясувалося, що діяльність "Графа" має іншу сторону.

"Тихомиров і його підручні налагоджують зв'язки в Уганді, Конго і Нікарагуа для збуту великих партій озброєння і товарів військового призначення з РФ в обмін на кошти, отримані від незаконного обігу наркотиків, а також видобутий в Африці уран. Також Тихомиров підтримує тісні контакти з кримінальними колами і терористичними групами африканських держав, які здійснюють нелегальний видобуток золота", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, "Графом" велися переговори щодо обміну нелегально видобутого в Африці золота на великі партії зброї з РФ з лідерами так званої LRA ( "Lords Resistance Army" - "Господня армія опору", Уганда, має бази в Конго, Центральноафриканській Республіці і Південному Судані). Одночасно, "Граф" пропонував "LRA" свою допомогу у вербуванні військових інструкторів і найманців з числа ветеранів бойових дій на Донбасі для участі в антиурядовій діяльності в Уганді, Конго і Південному Судані. 

"В цілому, дії Тихомирова цілком укладаються в алгоритм діяльності спецслужб РФ в багатьох частинах планети. Їх основна мета - приховане поширення впливу на інші країни, негласна підтримка сепаратистських рухів і терористичних організацій, які дестабілізують життя цілих регіонів. І цю загрозу в будь-якому разі не можна недооцінювати", - зазначають в СБУ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook