На наступний рік планують збільшити вдвічі бюджет для військових

В Міністерстві оборони визначили свої бюджетні потреби на 2020 рік в розмірі 218,7 млрд грн, тоді як бюджет цього року склав 102,1 млрд грн

Як передає Depo.Донбас з посиланням на УНІАН, про це на брифінгу повідомив начальник Управління соціальних виплат Департаменту фінансів Міноборони В’ячеслав Салахов.

"У порівнянні з минулим роком сума видатків Міноборони збільшена на 7,8% і складає 102,1 млрд грн. На наступний рік ми запросили вдвічі більшу суму — 218,7 млрд грн", - сказав Салахов. Водночас він наголосив, що це лише пропозиція Міноборони, оскільки остаточну цифру в бюджетному запиті Міноборони буде сформовано на відповідному засіданні Ради національної безпеки і оборони. "Відповідно до Бюджетного кодексу, має відбутися засідання РНБО, де буде розглядатися військова складова проекту бюджету", - сказав Салахов.

Також він розповів, що з прогнозованої суми у 218 млрд грн 55% складають видатки на утримання персоналу, 23% - озброєння та військову техніку, 5% - інфраструктуру, 17% - експлуатаційні витрати.

Говорячи про розмір грошового забезпечення військових ЗСУ, Салахов зауважив, що на наступний рік закладено певне підвищення грошового забезпечення. Зокрема, в Міноборони пропонують в наступному році забезпечити 103,2 млрд грн витрат саме на грошове забезпечення військових та заробітну плату цивільних працівників міністерства.

Цього року сума на ці потреби склала 55,5 млрд грн, тобто пропонується фактично вдвічі збільшити фінансування "зарплатної" статті бюджету Міноборони. Водночас Салахов підкреслив, що це лише пропозиція Міноборони, а яким саме буде збільшення грошового забезпечення, наразі ще невідомо.

Окрім того, він розповів, що цього року спецфонд Міністерства оборони складає 1,34 млрд грн і станом на 30 липня він виконаний більш ніж наполовину — доходи спецфонду склали 786,2 млн грн або 58%.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook