На Луганській ТЕС немає вугілля: Мільйон жителів області можуть залишитися без електрики

На Луганській теплової електричної станції залишилося вугілля на один день роботи

Про це повідомили в прес-службі компанії ДТЕК, куди входить дана ТЕС, передає Depo.Донбас з посиланням на "Новини Донбасу".

"Зараз вугілля на складах по суті на один день роботи станції", - сказали в компанії.

У ДТЕК відзначили, що станція може отримувати вугілля тільки з території Росії, оскільки залізничних під'їздів до Луганської ТЕС з контрольованої українською владою території немає.

"З квітня 2017 року поставки вугілля здійснювалися з активу ДТЕК в РФ - ШУ "Обухівська" (Ростовська область). З жовтня поточного року Російська залізниця не підтверджує відвантаження вугілля на адресу Луганської ТЕС через невидачу квот на поставку вугілля", - додали в компанії.

У ДТЕК підкреслили, що ще з 2014 року говорили з українською владою про необхідність будувати залізничну гілку до Луганської ТЕС. Державі було запропоновано ініціювати будівництво нової залізничної гілки від станції Сватове до станції Білокуракине, яка з'єднає Луганську ТЕС із залізничною системою України.

У ДТЕК відзначили, що це дозволило б безперебійно доставляти на станцію імпортний антрацит.

"Стабілізувати енергопостачання в регіоні буде простіше після будівництва підстанції "Кремінна", яка з'єднає енергосистему Луганській області з ОЕС України. Вона буде готова в кращому випадку навесні або влітку 2019 року", - сказали в прес-службі ДТЕК.

При цьому там підкреслили, що навіть в цьому випадку підстанція не замінить потужності Луганської ТЕС. Будівництво подібної інфраструктури знаходиться в зоні відповідальності НЕК "Укренерго", додали в ДТЕК.

Від роботи Луганської ТЕС залежить наявність електроенергії в будинках 1 мільйона жителів підконтрольної українським властям частини регіону.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook