UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

На Донеччині рятують історичний ясен, якому вже 170 років

На Донеччині у Великоанадольському лісі вперше почали лікувати історичне дерево – ясен. Понад 170 років тому його висадив засновник лісу Віктор Єгорович фон Графф

На Донеччині рятують історичний ясен, як…

Лікувати дерево прийшли працівники лісу та музею, викладачі та студенти Великоанадольського лісотехнічного коледжу імені Віктора фон Граффа,, передає Depo.Донбас з посиланням на "Волноваха.City" .

Правильно доглядати за віковими деревами їх навчав дендролог Євген Ткачук, який приїхав із Кропивницького.

"Наразі ми проводимо перший етап лікування нашого ясеня. Ми вичищаємо зруйновану деревину з каверни. Другим етапом буде підсушування порожнини, обробка спеціальними розчинами – фунгіцидами та обрізка деяких гілок, які можуть впасти", - сказав Ткачук.

За його словами, стовбур дерева багато років тому пошкодили.

"Основна проблема – це травма, яка була нанесена колись цьому дереву, згодом утворилося дупло, в якому почали заселятися різні шкідники: лічинки комах, жуків, тут навіть мурашник є невеличкий. При попаданні вологи дерево починає руйнуватися. Аби його зберегти, ми й проводимо ці заходи. В нього достатня ширина по колу, як в трубці. Тобто трубка всередині пола, але має міцність на скручування, на перегин. Тут теж достатній об’єм деревини для того, щоб дерево могло надійно кріпитися", - зазначив фахівець.

За словами Євгена, за правилами догляду за історичними деревами, необхідно розчистити територію від паростків навколо них.

"Усі паростки дерев, які можуть конкурувати в прикореневій зоні йдуть на вирубку, так як вони можуть зашкодити", - пояснив Ткачук.

За його словами, ясень Граффа – це третє історичне дерево в Україні, яке наразі лікують за правильною технологією.

"Зазвичай просто беруть бетон і всю порожнину в дереві заливають бетоном, чим наносять ще більшу шкоду. Ця ж технологія буде прикладом для студентів, як правильно доглядати за віковими деревами. Інші вони надалі зможуть самостійно лікувати", - каже він.

Після того як у лісі подбають про ясень тут планують обстежити й інші історичні дерева: дуби та сосни, які близько двох століть тому висадив Віктор фон Графф на березі річки Кашлагач.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"