На Донеччині прифронтове селище 23 дні живе без води: Є загроза спалаху епідемії

У прифронтовому Новгородському Донецької області 23 дні немає води: через знеструмлений водовод жителям селища загрожує спалах інфекційних захворювань

Про це повідомила секретар Новгородської селищної ради Тетяна Красько, передає Depo.Донбас з посиланням на Informator.media.

За її словами, компанія "ДТЕК" ще 2 квітня знеструмила за борги насосну станцію 4-го підйому компанії "Вода Донбасу", яка живить селище.

"Відключили нібито за борги за електропостачання, борги там дійсно є. Область дала доручення укласти договори реструктуризації, договори всі уклали і все. І ось 23 дня ніяких зрушень, питання не вирішується. Питання укладення нового договору не вирішується, світло не підключене і води на сьогодні немає. Ми в область написали лист, але поки відповіді не отримали", - каже Красько.

Як вона зазначила, населенню організовано підвезення води, також в деякі райони селища вода подається 2 години в день із свердловини.

"Ми в 2015 році пробурили свердловину питної води, в екстреному режимі за допомогою гуманітарних організацій зробили перемичку, ми перекачуємо воду зі свердловини і подаємо по 2 години на день два рази на тиждень в різні частини селища, в шість районів. Це не вирішення проблеми, є вулиці, куди вода не доходить взагалі. Люди вкрай обурені, у нас дзвінки нескінченні. Літо йде, і вода дві години на день в спеку не порятунок", - вважає Красько.

За словами чиновниці, вода із свердловини не знезаражується, що загрожує можливою спалахом інфекційних захворювань.

"У нас немає бактерицидних установок, які знезаражують воду, що може привести до спалаху інфекційних захворювань. Вода зі свердловини подається безпосередньо в центральне водопостачання. Ми самі вже боїмося цю воду зі свердловини подавати. Спалах інфекційних захворювань і отруєння води - це найстрашніше, що може статися. Найближча хлораторна установка знаходиться в Слов'янську".

Як зазначила Красько, Новгородське гостро потребує встановлення УФ-знезараження води, проте міжнародні організації поки не допомогли вирішити цю проблему.

"Ми вже третій рік просимо у міжнародних організацій установку ультрафіолетового знезараження води, вона коштує 370 тисяч гривень, але поки ніхто нам не допоміг. У нас бюджет селищної ради порожній. На сьогодні у нас 0 гривень 0 копійок. Останні 20 тисяч з бюджету ми витратили на ПММ для підвозу води", - нарікає вона.

"Нам негайно потрібна ще одна свердловина, у нас є ще запаси, підземні джерела. Свердловина коштує 1,5 мільйона", - додала Красько.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme