На Донеччині поховали наймолодшего в Україні директора бібліотеки: Хлопцю було 15

У Сергіївці на Донеччині 16 грудня попрощалися із наймолодшим директором бібліотеки в Україні, 15-річним Дмитром Ружевичем

Окрім діагнозу спинальної м'язової атрофії, останнім часом він мав двостороннє запалення легень — Дмитро провів 5 днів у реанімації, передає Depo.Донбас з посиланням на "Громадське".

За 15 років життя він 22 рази переносив запалення, цього разу лікарям не вдалося його врятувати.

Дмитро Ружевич став наймолодшим директором бібліотеки в Україні у березні 2017-го, коли експертна комісія Книги рекордів України приїхала в його рідне село, щоб зафіксувати рекорд.

Спочатку про хлопця дізналися завдяки ініціативі "Дмитрикова пошта", яку допомогла йому створити київська казкарка Євгенія Пірог: "Ми заохочували людей з різних міст відправляти Дмитру листи і через них допомагати йому подорожувати Україною, оскільки сам він такої можливості немає".

Через велику кількість книжкових посилок та листів ініціатива змінила формат і стала першою відкритою бібліотекою Сергіївки. Спочатку вона розташовувалась у невеликому помешканні Ружевичів, де жили Дмитро, його мама і маленька сестра, але зрештою стала центром прийому книжок для сільської та шкільної бібліотек, дитячих будинків — місць, які потребували оновлення літератури.

Дмитро реєстрував книги у спеціальному блокноті. З допомогою автора печатки, він придумав свій Екслібрис — лицар зі списом на коні їде до замку.

Родина Дмитра неодноразово страждала від цькувань односельчан за проукраїнську позицію.

"Це дуже відкрита родина. Вони особливі не тільки тим, що мають таку проблему із хворобою, але й тому, що хочуть активного життя, сприймають зміни в Україні дуже позитивно і тим дуже відрізняються від інших, у тій же Сергіївці", — розповіла Євгенія Пірог.

За її словами, серед мешканців села було нерозуміння ініціативи з бібліотекою.

Хлопець мріяв відвідати музей Гаррі Поттера у Лондоні та стати вчителем інформатики.

"Я люблю читати фантастику, детективи, фентезі. Мої улюблені — "Герої Олімпу" Персі Джексона та "Гаррі Поттер", — розповідав Дмитро у травні 2017-го.

У 2018 йому таки вдалося втілити одну з мрій та відвідати музей улюбленого книжкового героя.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас