На Донеччині двоє ділків кілька років торгували перепустками у АТО

На Донеччині двоє шахраїв, які мали доступ до Електронного реєстру дозволів для переміщених осіб в районі проведення АТО, робили бажаючим перепустки за гроші

Про це повідомляє InternetUA з посиланням на вирок Краматорського міського суду Донецької області, передає Depo.Донбас

"Група зловмисників з серпня 2015 року до середини березня 2018 року незаконно користувалася ідентифікаторами, ключами, логінами і паролями Електронного реєстру дозволів для переміщених осіб в районі проведення АТО", - йдеться у повідомленні.

Шахраї безперешкодно оформляли для громадян України, іноземців та осіб без громадянства дозволи на перетин лінії розмежування з окупованою територією Донецької і Луганської областей.

Встановлено, що у серпні 2015 року шахраї, серед яких був уродженець Тореза, розмістили в мережі оголошення про безперешкодне термінове оформлення дозволів.

"Особи (клієнти), які протягом періоду з серпня 2015 по 16.03.2018 року зверталися за вказаними оголошеннями, отримували інструкції про необхідність перерахування певної суми грошових коштів (від 200 до 500 грн) на відкриті банківські рахунки обвинуваченого і співучасника злочину", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що після цього клієнти на вказані номери телефонів пересилали копії власних паспортів та інших ідентифікаційних документів (або повідомляли дані про них в телефонному режимі).

"Підозрювані через незаконно отримане програмне забезпечення вносили відомості до Електронного реєстру дозволів для переміщених осіб в районі проведення АТО. В результаті клієнти незаконно отримували відповідний електронний дозвіл на перетин лінії розмежування", - йдеться у вироку.

Зазначається, що у документі не повідомляють, скільки всього людей таким чином оформили собі дозволи.

Повідомляється, що уродженець Тореза пішов на угоду зі слідством і повністю визнав свою провину.

"Суд затвердив раніше визначене в результаті угоди з прокурором покарання: три роки позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, що передбачають роботу з електронним реєстром дозволів для переміщених осіб в районі проведення ООС терміном на 1 рік", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що цим же вироком суд звільнив обвинуваченого від призначеного основного покарання з випробувальним терміном на 1 (один) рік.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

Мітки: #суд