На Донеччині вшанували пам'ять бойків, яких 70 років тому примусово переселили "совєти"
На Донеччині в селі Сонячне відкрили пам'ятну скульптуру з нагоди 70-ї річниці примусового переселення людей із села Рябе на Бойківщині на Донбас
- Донбас
-
24 листопада 2021 13:08

В 1951 році 115 сімей з села Рябе, Бойківщина (тоді це називалося Закерзоння), в яких загалом було 528 осіб, примусово переселили на Донеччину в село Сонячне.
Примусове переселення призвело до руйнування історичних, матеріальних, моральних та культурних цінностей та поставило під загрозу знищення цілої етнографічної групи українського народу.
Вчора, 23 листопада, на Донеччині відкрили пам'ятну скульптуру у вигляді двох журавлів.
Як повідомляють в пресслужбі Донецької ОДА, це відбулося в межіх обласного проекту "Дві Батьківщини: степи та гори" з нагоди 70-ї річниці примусового переселення людей.
Фото: Донецька ОДА
"Журавлі, що піднімаються в небо, - символ любові до рідної землі і символ переселених людей, адже цих птахів називають "Божим птахом" або "Птахом сонця". Сьогодні серце кожного з нас наповнюється смутком, тому що ми віддаємо борги завдовжки 70 років", - зазначила начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Донецької ОДА Тетяна Тюріна.
В межах цього проекту жителі створили 20 костюмів, поєднавши унікальний орнамент бойків та орнамент волновахської вишивки, а також організували віртуальну майстерню зі створення свічок, розписних дощок, ляльок-мотанок, бісероплетіння та вишивки, збереження пісень віршів.
"В онлайновому режимі провели конференцію, присвячену роковинам примусового виселення українців у 1944-1951 роках із Лемківщини, Надсяння, Холмщини. Під час зустрічі говорили про історію бойків і лемків, збереження традицій та культурної спадщини, дослідження, які вже проводилися і майбутні спільні проекти", - зазначають в ОДА.
Наразі у Сонячному залишилися 11 мешканців, які 70 років тому були переселені із села Рябе.
Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас
Всі новини на одному каналі в Google News
- 22:46 Армія рф третину наступів сьогодні спрямувала на один напрям
- 22:21Окупанти вбивають цивільних на Донеччині за наказами командирів, - ГУР
- 17:01"Кривбас" вийшов у лідери чемпіонату України з футболу ВІДЕО ЯСКРАВИХ МОМЕНТІВ ТУРУ ФОТО Відео
- 11:35Окупанти обстріляли Слов'янськ: Поцілили в будинок та гараж
- 22:43Померла 98-річна бабуся, яка минулого року пройшла пішки 10 км з окупованого селища на Донеччині
- 14:25 Графіки відключень світла: Чому запроваджують та від чого залежать їх тривалість
- 13:21Внаслідок російських атак на Донеччині загинули двоє людей, ще троє - поранені
- 09:10 На фронті суттєво зросла кількість ворожих атак: мапи від Генштабу
- 11:31Рашисти більш як дві тисячі разів за добу обстрілювали Донеччину (ФОТО) ФОТО
- 09:19 На Покровському та Південно-Слобожанському напрямках було минулої доби найгарячіше
- 22:19Слідком рф зарахував до "терористів" командувача СБС Роберта Бровді через удари по російських енергооб’єктах
- 23:07Ситуація на фронті: Дані Генштабу ЗСУ
- 13:02З Дружківки евакуювали 14 людей, в тому числі 8 дітей ФОТО
- 22:38 На фронті сьогодні було більш як півтори сотні ворожих атак
- 21:25 Міненерго фактично у всіх областях вводить відключення світла
- 17:36 Сили оборони відбили 26 атак на Покровському напрямку, — Генштаб
- 12:59Двоє загиблих та кілька поранених, серед яких дитина: Наслідки авіаудару по храму в Костянтинівці Відео
- 10:43Коригував удари по Краматорську та шукав координати складів ЗСУ та "Люті": СБУ викрила ще одного російського агента
- 22:15 Понад півтори сотні атак: що відбувається на фронті