На Донбасі в умовах воєнного стану посилять нагляд за санітарно-епідемічною ситуацією

Центр громадського здоров'я готовий тісно співпрацювати з ОДА, органами місцевого самоврядування та лабораторними центрами областей, в яких введено воєнний стан

Як передає Depo.Донбас, про це повідомив гендиректор Центру громадського здоров'я МОЗ України Володимир Курпіта

У закладах охорони здоров'я можна зробити щеплення проти інфекційних хвороб згідно з Календарем, отримати препарати для лікування туберкульозу та ВІЛ-інфекції, замісної підтримувальної терапії, консультації щодо профілактики неінфекційних хвороб, в лабораторних центрах замовити та провести відповідні лабораторні та інструментальні дослідження.

"Ми піклуємося про здоров'я населення, тому виступаємо в ролі координуючого та організаційно-методичного центру на випадок виникнення надзвичайних подій у сфері громадського здоров'я (епідемій, спалахів, масових отруєнь невідомими речовинами).

Ми надаватимемо необхідні консультації, експертну допомогу та оновлюватимемо актуальну інформацію про санітарно-епідемічну ситуацію", – зазначив Курпіта.

Відповідно до листа Міністерства охорони здоров'я України, для забезпечення епідемічного благополуччя на територіях, на яких введено воєнний стан, посилюється моніторинг за станом навколишнього середовища, і в рамках єдиної державної системи цивільного захисту об'єкти приводяться у повну готовність.

Зокрема, в структурі Центру громадського здоров'я забезпечено посилений режим роботи відділу з реагування на надзвичайні події та ММСП (міжнародні медико-санітарні правила).

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас