На Донбасі українські бійці проводять навчання з володіння ДШК (ФОТО)

В районі проведення ООС тривають заняття з вогневої підготовки з розрахунками ДШК мотопіхотних та механізованих підрозділів, до проведення яких залучаються інструктори волонтерської групи Романа Доніка

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на прес-центр штабу ООС.

Повідомляється, що триденні курси для бійців проводяться з метою підвищення ефективності володіння та прицільності стрільби на великі відстані – від 800 до 1500 метрів, а з використанням оптики – понад 1,5 км.

"Під час занять військовослужбовці виконують вправи з пристрілювання ДШК на відстані 100 метрів з метою досягнення одноманітності прицілювання, здійснюють одиночні постріли для поліпшення максимальної прицільності та враження цілі з першого пострілу. Також удосконалюються знання матеріальної частини, принципу роботи кулемета та навичок виконання стрільби одиночним пострілом", - , – розповів заступник командира частини Олексій.

До занять залучаються інструктори з волонтерської групи Доніка, які досконало знають усі параметри ДШК та мають досвід його застосування у бойових умовах. Ці знання під час курсів вони передають військовим.

За словами Доніка, ДШК – дуже точна, безвідмовна, мобільна і ефективна зброя.

"Пробиваємість набою не має аналогів і за ефективністю значно перевершує як вітчизняні, так і багато зарубіжних аналогів. Колектив патріотів-однодумців за останні роки провів велику роботу щодо модернізації ДШК", - розповів Донік.

За його даними, модернізований ДШКМ-ТК (модернізований, з тактичним комплектом) має удосконалений новий дульний тормоз-компенсатор, сошки і прикладну систему, які виготовляються для ЗСУ вже серійно і є на озброєнні у багатьох підрозділах ОС.

Військовослужбовці відзначають ефективність цих курсів.

"Ми ґрунтовно вивчили матеріальну частину зброї, кожну деталь розглядали окремо, дізналися, як уникати помилок під час обслуговування та застосування кулемета. Багато воїнів стріляли з ДШК ще з 2014 року, але мало хто знає, як правильно і значно краще це робити. Я суттєво підвищив свої знання і в майбутньому ефективність зброї в моїх руках помітно підвищиться", - зазначив один з сержантів.

Повідомляється, що заняття з військовослужбовцями проводяться як на полігоні, так і на бойових позиціях, де поетапно розглядаються дії кулеметника в бою за різних ситуацій і обставин. Майстерне використання зброї – це не тільки ураження ворога, а й збережені життя і здоров'я військових.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас