На Донбасі російські спецслужби намагались завербувати двох бійців ЗСУ

Служба безпеки України викрила спроби вербування спецслужбами Росії українських військових

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на прес-центр СБУ.

"СБУ вкотре застерігає громадян України уникати поїздок до Російської Федерації, на тимчасово окуповані території Донецької, Луганської областей та АРК", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що оперативники СБУ встановили два факти контактів військовослужбовців ЗСУ з російськими спецслужбами під час перебування в особистих цілях на окупованих територіях Донбасу, відвідування дипустанов РФ в Україні.

"Спецслужби РФ для вербування українських військових чинили психологічний та фізичний тиск, погрожували життю та здоров'ю військовослужбовців та членам їх родин", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що обидва офіцери не вчинили протиправних дій на шкоду інтересам держави.Наголошується, що відповідно до ч. 2 ст. 111 КК України, "звільняється від кримінальної відповідальності громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв'язок з ними та про отримане завдання".

СБУ наполегливо рекомендує громадянам України, які потрапили в поле зору спецслужб РФ та на адресу яких надходили пропозиції вербувального характеру, невідкладно звертатись до органів Служби безпеки.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook