Муженко розповів, як ЗСУ виводять з "сірої зони" українські селища

Начальник Генштабу Збройних сил Віктор Муженко розповів, як відбувається звільнення селищ і міст, що опинилися у "сірій" або "червоній" зоні на Донбасі

Про це Муженко розповів у інтерв'ю ВВС, передає Depo.Донбас.

"Ми нічого не порушуємо, адже ми не вийшли за межі тієї лінії розмежування, яка була визначена Мінськими угодами. Червоні чи сірі зони - це чисто умовні поняття, бо їх не має бути. Є лінія розмежування, яка розділяє територію, підконтрольну уряду Україні, і територію, яка сьогодні окупована", - пояснив він.

Він також пояснив, що поняття "взяли під контроль" означає стабілізацію ситуації.

"Ви бачите, що один населений пункт взяли під контроль і відновили там українську владу. Потім другий, третій. Так, це сіра зона, але її не повинно бути взагалі. Тут дійсно, є певний рух", - сказав Муженко.

Він також зазначив, що є відмінності у питаннях застосування озброєння та військової техніки для ведення вогню у відповідь.

"Немає ніякої формальної заборони. Її не було і під час АТО, але тоді існувала вимога щодо обмеження застосовувати певні види озброєння. Сьогодні в ООС кожен командир в рамках своїх повноважень має право приймати відповідні рішення про відкриття вогню", - зазначив він.

У той же час Муженко пояснив, що зміна лінії зіткнення сьогодні - це питання політичного врегулювання ситуації на Донбасі.

"Тут мова йде про стабілізацію ситуації, введення миротворців, вибори, відновлення роботи органів державної влади, відновлення контролю над державним кордоном", - сказав він.

Нагадаємо, що Муженко розповів, де наразі в ООС точиться найзапекліше протистояння з окупантами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook