ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Муженко каже, що Генштаб готовий завершити АТО і розпочати військову операцію на Донбасі

Начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко повідомив, що триває зміна формату антитерористичної операції (АТО) на операцію Об'єднаних сил, яку очолить військове керівництво

Depo.
22 лютого 2018 09:59
ФОТО: depo.ua

Як повідомляє Depo.Донбас, про це Муженко сказав Радіо Свобода.

Він нагадав, що закон, який 20 лютого був підписаний президентом України, систематизує задіяння ЗСУ для виконання завдань тих, які вони виконували в АТО, і зміну формату основної операції.

"Буде завершена АТО, і ми перейдемо до операції Об'єднаних сил. Це передбачає чітку структуру системи управління, підпорядкованість визначених сил і засобів військовому керівництву, створення об'єднаного оперативного штабу як основного органу управління цією операцією на території Донецької і Луганської областей", – зазначив Муженко.

За його словами, це дозволить систематизувати задіяння підрозділів ЗСУ і підрозділів та сил інших складових сектору безпеки, "більш ефективно і в рамках правового поля застосовувати ЗСУ".

Відповідаючи на запитання кореспондента про те, хто очолить штаб Об'єднаних сил, начальник Генерального штабу ЗСУ повідомив, що це буде "людина з бойовим досвідом".

"У нас є відповідні кандидатури. Вони потребують певної процедури узгодження. І після цього в найкоротші терміни вони будуть надані президенту України для затвердження такої кандидатури. Це буде людина, яка має бойовий досвід і достатньо навичок, знань і практичного досвіду для того, щоб виконувати такі завдання", – сказав Муженко.

Нагадаємо, 20 лютого президент Порошенко підписав закон про реінтеграцію окупованих регіонів Донецької і Луганської областей.

В Євросоюзі вважають, що закон про реінтеграцію Донбасу спрямований на врегулювання внутрішнього цивільного і військового порядку в Україні та наголошують на незмінності підтримки мінського і нормандського процесів.

Водночас на Росії пригрозили Україні "ускладненнями" через курс на реінтеграцію Донбасу.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас

Приєднуйтеся до нашої групи на Facebook