Міжнародна робоча група узгодила поетапне введення миротворців на Донбас

Міжнародна робоча група з узгодження параметрів введення на Донбас миротворчої місії ООН досягла компромісу приблизно на 30% після того, як сторони зійшлися на необхідності поетапного введення миротворців

Про це журналістам у Києві повідомив представник України в підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи Євген Марчук, який також представляє Україну в міжнародній робочій групі, передає Depo.Донбас із посиланням на "Українські новини".

"Я представляю Україну ще в двох групах із питань Донбасу. Одна з них стосується мандата миротворчої місії ООН, який був би компромісним. Там не беруть участь ОРДЛО. Крім України і Росії, до її складу входять США, Велика Британія, Німеччина, фахівці ООН із миротворчих місій, Нідерланди. Остання зустріч відбулася в Братиславі. Ми там прийшли приблизно до 30% консенсусу, але це робочий рівень. Можливість просування з'явилася, коли сторони погодилися миротворчий процес розбити на 4-5 етапів", - розповів Марчук.

За його словами, сторони також досягли згоди щодо тимчасових адміністрацій на Донбасі.

"Другий блок документів - це перехідні компоненти: перехідна юстиція, перехідні адміністрації, амністія, вибори. Там непросто, але в деяких питаннях з приводу формування перехідних адміністрацій є згода. Наприклад, якщо взяти поетапне введення миротворців, то перший етап - це лінія фронту і нормалізація життя в прифронтовій зоні. У перехідних адміністраціях старшим може бути миротворець або за згодою, але обов'язково повинні бути представники і з окупованої частини, і з не окупованої", - зазначив Марчук.

Він додав, що найскладніше під час переговорів - це недовіра сторін, яку необхідно долати "шляхом виключення мови ненависті серед політиків і ЗМІ".

Крім того, експерт повідомив, що в інших міжнародних робочих групах йому пропонували вирішити ситуацію на Донбасі за допомогою офіційної відмови України від окупованого Криму.

"У паузах на каву-брейк мені кажуть, що якщо Україна офіційно відмовиться від Криму, зніме кримську проблему, то це може бути серйозною платформою для вирішення питання на Донбасі. Кажуть, що це не остаточне рішення, а часткове, але розмови ведуть зі мною не приватні особи", - розповів Марчук.

Нагадаємо, раніше українська сторона ТКГ виключала напрямок миротворчої місії ООН на Донбас до виборів президента і Верховної Ради.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас