ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Міноборони підрахувало необхідну кількість презервативів для української армії

За розразунками Міноборони, щорічно потрібно 1 млн. презервативів, але купувати їх самостійно армія не в змозі
Depo.
11 грудня 2015 17:31
ФОТО: depo.ua

Про це "Новому времени "заявив начальник Центрального санитарно-эпидемиологического управления Минобороны Сергей Литовка, передає Depo.Донбас.

У матеріалі зазаначають, що Донбасс и до АТО був регіоном з найвищим рівнем соціально небезпечних захворювань: у Донецькій та Луганській областях, а також у Криму проживали 30% всех ВИЛ-інфікованих в Україні.

"За даними ООН, в 2012 році в Донецькій області був найвищий рівень ВІЛ серед жінок комерційного сексу - 38,2%. В середньому по Україні цей показник тримається на рівні 9%. У "ДНР вже зараз точно є спалах хвороб, тільки там ніяких обстежень не проводиться. Проблема існує, але цифр немає" - йдеться у матеріалі.

За даними "НВ", армія отримала 130 тис. презервативів, а найближчим часом поставлять ще 30-50 тис. Військовослужбовці зможуть отримувати їх в армійських медпунктах. Але щоб доукомплектувати ними індивідуальні аптечки, потрібно змінити нормативні документи, про що і мови поки немає.

Але отриманих контрацептивів мало. У статті пояснюють, що зараз у ЗСУ служать приблизно 250 тис. осіб, з них 64 тис.- в зоні АТО. Навіть якщо всі презервативи направити в Донбас, вийде по три штуки на людину - притому що Глобальний фонд з боротьби по СНІДом, туберкульозом та малярією рекомендує не менше 12 штук людині на рік.

За розразунками Міноборони, щорічно потрібно 1 млн. презервативів, але купувати їх самостійно армія не в змозі.

"Це дуже великі гроші. Щоб ви розуміли: вони еквівалентні вартості лікування всіх українських військових від ГРВІ ", - говорить Литовка, - "Надії - тільки на міжнародну допомогу".

Нагадаємо, що у прифронтовій Костянтинівці соцпрацівники побачили спалах венеричних захворювань.

Раніше повідомлялось, що на окупованому Донбасі "квітнуть" венеричні захворювання та туберкульоз через відсутність належного медичного обстеження та матеріалів.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас