Міністр соцполітики розповіла про те, чи будуть виплачувати пенсії жителям ОРДЛО

Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська розповіла про те, чи будуть виплачувати пенсії жителям окупованого Донбасу

Міністр соцполітики розповіла про те, чи…

Як передає Depo.Донбас, про це вона в розповіла в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

Соколовська зазначила, що в міністерстві не знають, яка кількість пенсіонерів проживає на непідконтрольної території і не отримує пенсію.

"Ми розуміємо, що наші органи там не працюють, і у нас немає достовірної інформації, скільки людей і що там взагалі відбувається. У нас є дані тільки про те, скільки пенсіонерів було до окупації і скільки з них вже хоч раз зверталися за пенсією на підконтрольній території. Якщо говорити в цифрах, то мова йде про близько 120 тис. пенсіонерів, які не зверталися"., - повідомила міністр

Щодо подальших планів міністерства по врегулюванню виплат пенсій жителям окупованих територій вона зазначила, що це питання обговорювалося в рамках стратегічних сесій з міністрами в рамках підготовки програми дій уряду.

"Ви зараз питаєте про шматочек великої політики: чи будуть виплачуватися пенсії. Так ось, відповідь на питання пенсій можна буде отримати тільки після того, як буде сформована загальна урядова політика по роботі з тимчасово окупованими територіями", - констатувала Соколовська.

На уточнюючі запитання щодо її позиції з питання виплати пенсій на непідконтрольних територіях міністр відповіла, що "виплата або невиплата пенсій - це досить технічна річ".

"Прийнято політичне рішення - є виплата пенсій, не прийнято - немає виплати", - додала вона.

Що стосується виплат заборгованості по пенсіях людям, які проживають на непідконтрольною території, Соколовська зазначила, що це також питання спільної урядової стратегії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook