ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Мінфін виявив 100 тис. "переселенців", які жодного разу не перетинали лінію розмежування

У ході перевірки законності нарахування соціальних виплат переселенцям виявлені 98,8 тис. осіб, які жодного разу не перетинали лінію розмежування, а також "мертві душі"
Depo.
2 червня 2016 20:21
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив начальник управління верифікації та моніторингу виплат Міністерства фінансів України Андрій Рязанцев, передає Depo.Донбас з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Виникає багато питань на тему того, чи надходять дійсно виплати до людей, які їх потребують", - сказав Рязанцев у ході презентації звіту про проведення моніторингу призупинення дії довідок внутрішньо переміщеним особам (ВПО), соцвиплат і пенсій у Донецькій, Луганській, Харківській, Запорізькій і Дніпропетровській областях.

Він повідомив, що Мінфін надав Міністерству соціальної політики рекомендації щодо того, як перевіряти достовірність виплат і в разі виявлення порушень - їх припинення.

За словами Рязанцева, починаючи з липня 2014 року, коли з'явилася група ВПО, всього у вигляді пенсій і соцдопомоги було виплачено 41,8 млрд грн. Зокрема, 1,9 млрд грн щомісячно перераховується з Пенсійного фонду на пенсії ВПО.

Рязанцев розповів, що, перевіривши 152 тис. осіб на предмет перетинання ними лінії розмежування, Мінфін встановив, що 98,8 тис. з них ніколи не перетинали лінію зіткнення, а 31,2 тис. осіб останні 4 роки до початку конфлікту отримували соцвиплати на підконтрольних Україні територіях.

Також, за його словами, в списках осіб є люди, яких вже немає серед живих. Крім того, 4,8 тис. осіб з моменту відкриття рахунків для отримання допомоги на підконтрольній Україні території там не були присутні ніколи.

"Тобто факт подання ними документів і отримання саме ними виплат також може викликати сумнів", - додав Рязанцев.

Нагадаємо, Уряд поновив виплати пенсій 90 тисячам переселенців із Донбасу

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас