"Міф": Що потрібно знати про переможний фільм, який оспівує подвиг Василя Сліпака

Український фільм "Міф" переміг серед документальних фільмів на фестивалі Figueira Film Art, який проходив із 27 серпня до 2 вересня у португальському місті Фігуейр

"Міф": Що потрібно знати про переможний…

Depo.ua розкаже, чому варто подивитися цей фільм хоча би раз у житті.

Фільм "Міф": про що розповідає остання картина загиблого Леоніда Кантера

"Міф" – це фільм Леоніда Кантера та Івана Яснія. Саме ця картина стала останньою завершеною роботою у доробку знаменитого режисера Кантера, який вирішив піти із життя 4 червня 2018 року.

Фільм розповідає історію життя та загибелі Василя Сліпака – оперного співака зі світовим ім'ям та унікальним голосом, який воював добровольцем на Донбасі з позивним "Міф" і загинув 29 червня 2016 року.

У стрічці поєднано документальні кадри та анімацію, яку створив український карикатурист Юрій Журавель.

Сюжетна лінія фільму побудована у вигляді етапів життя Василя Сліпака. Про кожний з них згадують його друзі, побратими, викладачі, рідні, кохана жінка. Про сторінки дитинства головного героя зворушливо розповідає Орест, його рідний брат, згадуючи про становлення голосу та наголошуючи на тому, що Василь почав співати, навіть раніш, ніж говорити. Про магнетизм його голосу, який поєднував одразу і контртенор, і баритон, що він міг геніально виконувати різні музичні партії, діляться його викладачі, а також колеги по сцені, як в Україні, так і у Франції.

Трейлер фільму "Міф"

Як створювали "Міф"

Фільм почали знімати у липні 2016 року, а вже у лютому 2018 він з'явився на великих екранах.

Завдяки Орестові Сліпаку, братові співака, автори отримали доступ до архівів, зустрілися з його однокласниками, друзями дитинства, учителями, викладачами Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, артистами, композиторами і диригентами у Франції та Україні, друзями, братами, батьками. Також автори відзняли матеріал на Сході України, у Львові, Києві, Парижі. Їздили на позиції, де знаходиться батальйон Міфа, спілкувалися з його бойовими побратимами на фронт

Всього за півроку режисери зібрали всі архівні відео, які можливо було знайти. П'ять українських телеканалів поділилися своїми архівними записами за участі Василя Сліпака.

Згодом, після Сходу, Кантер і Яснія відвідали Париж, де їм також вдалося взнати чимало цікавих фактів про героїчного співака.

Стрічка вийшла в український широкий прокат 8 лютого 2018 року.

З 28 червня по 1 липня 2018 р. пройшов повторний прокат фільму "Міф" до річниці загибелі героя стрічки Василя Сліпака.

Як режисери збирали гроші на створення фільму про Василя Сліпака

У квітні 2017 року автори подали свій проект на розгляд громадській організації "Гараж Генг", розробникові та регуляторові ррограми "Спільнокошт". Розпочався збір коштів від доброчинців з усього світу. Завдяки доброчинцям на платформі "Спільнокошт" було зібрано 370,2 тис. грн на створення цієї картини.

З метою отримання додаткового фінансування для фільму підготували подання й потрапили до переліку проектів-переможців першого етапу Десятого конкурсного відбору кінопроектів, які претендують на державне фінансування. У підсумку, ідея цього фільму перемогла.

Сума державної фінансової підтримки цього фільму становить 620 тис. грн., при загальній вартості виробництва 1 млн 577 тис. 282 грн.

Як "Міф" крокує світом та підкорює глядачів по всій Землі

У листопаді 2017 року розпочали допрем'єрні покази містами США. Знімальна група зустрілася із глядачами у понад 20 містах.

У лютому 2018 розпочався промо-тут фільму містами Канади.

Також у 2018 році творці фільму встигли показати картину про українського героя у Європі: Італії, Німеччині, Польщі, Франції та Швейцарії.

Вересень 2018 року - Фільм "Міф" про Сліпака переміг на кінофестивалі у Португалії.

Довідка. Василь Сліпак - оперний співак зі світовим ім'ям, який мав успішну кар'єру на світових оперних сценах, прожив у Франції 19 років і був солістом Паризької опери.

Він брав активну участь у Революції Гідності, очоливши демонстрації у Франції, а згодом створив потужну волонтерську організацію "Українське Братство".

Коли на сході України розпочалися бойові дії, він поїхав на Донбас у якості добровольця.

Загинув у бою від кулі снайпера 29 червня 2016 у смт. Луганське Донецької області, в околицях Донецького аеропорту. Кавалер ордена "За мужність" І ст., Герой України, кавалер ордена "Золота Зірка".

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme