ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

В ООН наполягають на звільненні полонених "всіх на всіх"

Помічник Генсека ООН з прав людини Іван Шимонович закликав виконати мінські угоди у частині звільнення полонених у форматі "всіх на всіх"
Depo.
11 грудня 2015 19:26
ФОТО: depo.ua

Про це Шимонович сказав під час засідання Радбезу ООН, передає Depo.Донбас.

За його словами, на територіях, підконтрольних збройним формуванням, пріоритет стоїть в тому, щоб звільнити всіх незаконно утримуваних і надати незалежним спеціалістам з моніторингу, в тому числі міжнародним організаціям, доступ до місць утримання ув’язнених.

"У зв’язку з цим мені дуже приємно відзначити, що Мартін Сайдік, спецпредставник чинного голови ОБСЄ в Україні і тристоронньої контактної групи по Україні, заявив, що дуже важливо досягнути прогресу у звільненні ув’язнених до нового року. Ми наполягаємо на тому, щоб так, як записано в мінських угодах "всіх на всіх", щоб (усі - ред.) були випущені. І ми закликаємо до повного і негайного виконання цього принципу", - наголосив Шимонович.

Нагадаємо, 8 грудня спеціальний представник ОБСЄ у тристоронній контактній групі по Україні Мартін Сайдік зазначив, що сторони конфлікту в Україні повинні досягти угоди по звільненню полонених до Нового року.

Він зазначив, що для вирішення цих проблем сторони повинні використовувати багаторічний досвід Міжнародного комітету Червоного Хреста, зокрема, по складанню списків ув'язнених і безвісти зниклих. Спецпредставник підкреслив, що це має бути зроблено терміново, без подальшого зволікання.

На засіданні тристоронньої контактної групи 22 грудня, що відбудеться у Мінську, обговорять питання обміну заручниками.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас