Меркель наполягає, щоб всі українські переселенці взяли участь у виборах на Донбасі

У виборах на Донбасі, передбачених мінськими домовленостями про врегулювання ситуації на сході України, повинні мати можливість взяти участь усі внутрішні переселенці України

Про це канцлер Німеччини Ангела Меркель сказала під час спілкування зі студентами Київського національного університету ім. Шевченка, повідомляє Depo.Донбас з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Вона зазначила, що "мінські домовленості показують шлях, як цього можна досягти - досягти перемир'я насамперед, потім потрібно підготувати гідні, розумні, справедливі вибори за допомогою спостерігачів ОБСЄ".

"Звичайно, всі партії мають узяти участь у цих виборах, а також внутрішні переселенці повинні мати можливість узяти участь у цих виборах. Навіть ті, хто там більше не живе та виїхав звідти", - наголосила політик.

Меркель зазначила, що спостережна місія ОБСЄ має отримати доступ до всього регіону, а "наразі у нас із цим великі проблеми".

"І після цих виборів може з'явитися конструкція, яка представлятиме волю людей у цьому регіоні", - заявила політик.

"З Мінськими угодами ми розробили план, складний, але наразі я кращого не бачу. Метою його є, щоб Україна отримала доступ до всієї території до самого кордону з Росією", - резюмувала Меркель.

Нагадаємо, сьогодні, 1 листопада, Меркель прибула до Києва з одноденним візитом.

У Києві вона зустрілася з президентом України Петром Порошенком, прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом, а також із лідерами парламентських фракцій.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас