ЧС 2018
Вибори-2019
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Медик пророкує поширення жахливих епідемій з Донбасу по всій Україні

Співзасновник і керівник першого добровольчого мобільного госпіталю імені Миколи Пирогова (ПДМГ) Генадій Друзенко розповів про катастрофічну єкологічну ситуацію на прифронтовому Донбасі

Depo.
13 вересня 2017 16:56
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Донбас, про це Друзенко розповів у інтерв'ю виданню "Апостроф".

За його словами, на Донбасі екологічна обстановка, зокрема через відсутність нормального водопостачання, наразі наблизилася до катастрофи.

"Погано, якщо чесно. Певні місця там наближаються, а, можливо, і вже в стані екологічної катастрофи. Буває так, що вода в окремих містах Донбасу пропадає всерйоз і надовго... Проблема ще в тому, що навіть в мирні часи на тих територіях була найбільш неблагополучна ситуація з ВІЛ, СНІД і туберкульозом, а на сьогодні інфраструктура дуже багатьох лікарень просто зруйнована", - розповів медик.

За його даними, наприклад, в прифронтовій Трьохізбенці стоїть величезний п'ятиповерховий обласний туберкульозний диспансер.

"Стоїть поки зовсім порожній, але кудись же поділися його колишні пацієнти. Вони ж не вилікувалися! Тому відгуки епідеміологічної ситуації ми ще будемо розгрібати по всій Україні", - каже Друзенко.

Крім туберкульозу з прифронтових регіонів такох "роз'їжджаються" Україною і інші захворювання.

"В АТО зараз дуже велика мобільність населення, особливо військових. Вони прийшли, відслужили, вони - далеко не святі, і зрозуміло, що не всі користуються презервативами, хоча міжнародні організації і їх роздають. Як результат - привозять додому венеричні захворювання, СНІД, гепатит С", - розповів медик.

Він зазначає, що до зони ризику, при цьому потрапляє будь-хто: чоловік, дружина, діти.

"Ми можемо навіть в цьому році пережити спалах справжньої епідемії якоїсь хвороби, і не обов'язково на сході", - зазначив військовий медик.

Нагадаємо, що раніше Друзенко розповів, як його колеги на Донбасі повертають населенню прифронтового регіону віру в Україну .

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас