ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

МЧС Росії відмовилося посилати гуманітарку в палаючу Хакасію: Всі машини на Донбасі

Уряд міста ніяк не відгукнувся на заклики координаторів допомогти з відправкою гуманітарки
Depo.
20 квітня 2015 17:06
ФОТО: depo.ua

Російський МЧС відмовився посилати автомобілі з гуманітарним грузом, який зібрали волонтери, в палаючу Хакасію, повідомивши, що всі автомобілі відправлені на Донбас.

Про це пише місцеве видання "Бумага".

Другий тиждень в російській Хакасії йдуть масштабні пожежі: вогонь охопив майже 40 населених пунктів, за офіційними даними, у вогні загинуло 30 осіб, доля ще двох невідома, близько 5 тисяч людей залишилися без житла.

До співробітників МНС вже приєдналися військові та добровольці з числа місцевих жителів. По всій країні волонтери почали збирати гроші і гуманітарну допомогу.

Петербурзький рух «Весна» підключився до роботи відразу, як тільки стало відомо про трагедію. Активісти швидко організували збір речей та меблів - городяни охоче несли одяг, ліки та господарські товари. Однак волонтери відразу зіткнулися з проблемою: як доставити гуманітарну допомогу в постраждалий регіон.

"Щоб доставити вантажі, ми стали дзвонити в МНС і просити допомогти з транспортуванням", - повідомив координатор збору гуманітарної допомоги Анатолій Богусловскій.

У четвер диспетчер МНС повідомив волонтерам, що потрібно передзвонити в робочі години і машину, швидше за все, знайдуть.

Проте наступного дня, за словами координатора «Весни», їх довго перекидали з однієї телефонної лінії на іншу: то до чергового, то у відділ матеріально-технічного забезпечення, то в управління цивільного захисту.

У підсумку з представником МНС все ж вдалося зв'язатися. Координаторам «Весни» пояснили, що швидка реакція - це добре, але узгодження зажадають часу. Літаки МНС літають лише з Москви, щоб потрапити на борт, волонтери повинні відправити офіційний лист з перерахуванням всіх зібраних речей. Поки вирішуються бюрократичні питання, вантаж запропонували залишити на складі. Автомобільна доставка теж виявилася неможливою, оскільки «зараз всі машини на Донбасі».

Що стосується відправки допомоги залізничним транспортом, то з'ясувалося, що всі вагони в країні викуплені п'ятьма комерційними компаніями. Благодійників серед них швидко знайти не вдалося, і залишився тільки варіант комерційної відправки вантажу.

За словами волонтерів, за весь тиждень уряд міста ніяк не відгукнувся на заклики координаторів, зате до них у штаб приходили пенсіонери, студенти, проблемою зацікавилися приватні бізнесмени і компанії. До «Весні» приєдналися благодійний магазин «Спасибі» і простір «Корпус 2». Городяни не тільки везли гуманітарну допомогу, а й допомагали контактами. Так вдалося знайти людину, яка погодилася відвезти вантажі в Хакасию за бензин. Його зголосилася оплатити петербурзька компанія, яка анонімно перерахувала на ці цілі більше 65 тисяч рублів.

Зі спілкування з місцевими жителями з'ясувалося, що більша частина допомоги до них не доїжджає: меблі та техніку розкрадають на пунктах сортування допомоги. Щоб проконтролювати процес доставки, координатори вирішили їхати в Хакасії на машині і особисто стежити за розподілом зібраних в Петербурзі речей, а також допомогти постраждалим на місці.

Нагадаємо, в лісах російської Хакасії, де жертвами пожеж стали 30 осіб, ввели режим надзвичайної ситуації. Президент Росії Володимир Путін ще не відвідував постраждалий регіон.