Марчук розповів, як у Мінську Росія махлює і саботує переговори

Останні півроку тристороння контактна група у Мінську не може вирішити жодного важливого питання, бо російська сторона має вказівку саботувати співпрацю з українським керівництвом

Про це сказав представник України в Тристоронній контактній групі (ТКГ) Євген Марчук, повідомляє Depo.Донбас з посиланням на "BBC-Україна".

"Кожна сторона ТКГ не займається самодіяльністю, вона координується з політичним і військовим керівництвом... Останні півроку у Мінську ми стоїмо на місці. Не тому, що немає аргументів, а тому, що є політичні вказівки - нічого не вирішувати з нинішнім українським керівництвом", - пояснив він.

Марчук зазначив, що запропонував проведення ревізії з виконання всіх домовленостей.

"Наприклад, у вересні 2014 року була визначена лінія зіткнення, підписалися українська та російська сторони. Минуло чотири роки й нинішня лінія зіткнення на половину не збігається з тим, що підписали. Чому? Бо російська сторона захопила 1648 квадратних метрів Дебальцева", - поясним Марчук.

За його словами російська сторона на це тільки зазначає, що "от така реальність".

Схожа ситуація і з ще одним документом, яки підписали у 2015 році.

"Вздовж українсько-російського кордону, який Україною не контролюється - це 406 км 700 м, - ОБСЄ створює зону безпеки: кілька пунктів спостереження, щоб контролювати, що відбувається на кордоні. Підписалися всі. Але протягом чотирьох років туди не пускають патрулі СММ, щоб вони хоча б почали цю роботу", - розповідає Марчук.

У відповідь, російська сторона звинувачує у перешкоджанні бойовиків "Л-ДНР".

"Тобто, нас спрямовують, щоб ми вийшли на прямі переговори з ними. Але у нас Тристороння група: Україна, Росія та ОБСЄ...Тому я пропоную: давайте проведемо спеціальне засідання… і пояснимо одне одному, чи будемо ми взагалі далі виконувати домовленості. Росія каже, що Україна не виконує політичний спектр", - зазначає Марчук.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас