Марчук розповів, коли миротворці можуть прибути на Донбас

Марчук заявляє, що миротворці ООН можуть прибути в Україну не раніше, ніж через 10 місяців після прийняття рішення про їх направлення

Як передає Depo.Донбас з посиланням на УНІАН, про це представник України в підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі Євген Марчук сказав в коментарі журналістам. Коментуючи процедуру направлення миротворчого контингенту.

"Військ миротворчих оонівських немає, вони кожен раз формуються під конкретну задачу ... Далі на територію, тобто, в Україні, прямує група, яку визначає або призначена військове командування, або Рада безпеки, для вивчення ситуації", - пояснив він і додав , що це повинно дати відповідь на питання про необхідної чисельності миротворчого контингенту, його функції, визначенні рівня небезпеки для персоналу і терміні ротації. Крім того, необхідно, зокрема, визначити, якого роду миротворці потрібні. "Тільки ті, які сприяють, наприклад, виборчого процесу, або ті, які займаються іншими речами, наприклад, розмінуванням", - зазначив Марчук.

Потім розробляється бюджет місії, а паралельно з цим Секретаріат ООН працює з країнами, які можуть направити миротворців. "Україна поставила вимогу, хто не може брати участь в миротворчому контингенті ... Там попередньо знайдений компроміс: Росія, ви знаєте, - щоб не було НАТО, а ми - щоб не було країн Організації договору колективної безпеки, яку очолює практично Росія. В принципі, там знайдено більш-менш компроміс, він, правда, ще досить попередній ", - зазначив Марчук

Так, підсумував він, з огляду на всю цю процедуру, то "навіть якщо, наприклад, буде прийнято на цій сесії рішення про направлення, то де-факто миротворці, з мого досвіду, можуть прибути в Україну місяців через 10, а може, і трохи пізніше".

У той же час Марчук вважає, що існує "невелика надія, що вдасться зараз прийняти рішення, в зв'язку з поведінкою Росії".

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook