UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Максим Єфімов: Сінгапурська модель для українського Донбасу

В процесі відновлення інфраструктури Донбасу важливий не тільки правильний вибір інженерних і проектних рішень

Максим Єфімов: Сінгапурська модель для у…

Про це заявив народний депутат Максім Єфімов, передає Depo.Донбас.

На його думку, формуючи нову якість середовища проживання, необхідно приділяти увагу таким критеріям, як індекс інтелектуального розвитку суспільства.

"Його маркери - особиста доброзичливість, причетність до розвитку своєї території, бажання змінювати ситуацію на краще. Державні вкладення повинні стати інвестиціями в соціальний розвиток і свідомість людей. Людям важливо бачити реальну можливість жити в доглянутому місті, придбати якісне житло, виховувати дітей в сучасних садках, забезпечити їм гідний рівень шкільної освіти", - повідомив Єфімов.

Як зазначає нардеп, при таких умовах нові навчальні заклади, льодові палаци або стадіони на Донбасі не виявляться утилітарними будівлями з набором проектних функцій. А вони стануть маркерами громадського зростання, визначаючи індекс розвитку громад і підвищуючи планку завдань їх жителів.

Без розуміння людьми пріоритетів розвитку своїх територій і особистої причетності до змін, нова інфраструктура незначно вплине на їхнє майбутнє.

"В такому випадку льодові палаци поступово займуть торговці, а на футбольних полях будуть вигулювати собак. Мені завжди імпонували думки Лі Куан Ю, автора сінгапурського "економічного дива", який вважав питання ціннісного розвитку першорядними. На його думку, в суспільстві важливо виховати почуття причетності до змін у своїй країні. Цього можна досягти як матеріальними стимулами, так і формуючи почуття гордості за загальні досягнення", - зазначив парламентарій.

Як підкреслює Єфімов, Лі Куан Ю назвав найбільш рентабельним в своїй кар'єрі проект "Чисте і зелений Сінгапур". Він вважав, що саме державні інвестиції в озеленення, екологічну свідомість та благоустрій територій можуть стати базисом економічного розквіту міста. Знакові для Сінгапуру проекти - масштабне озеленення острова, очищення та благоустрій двох річок, які з стічних канав перетворили в зразкові оазиси.

"Ці та інші рішення змінили свідомість жителів і трансформували розрізнені національні групи в єдину політичну націю. Подібні приклади стали трендом не тільки в Сінгапурі, а й в сусідніх Малайзії, Гонконгу, Індонезії ... І там влада домоглася економічного успіху, використовуючи позитивну енергію суспільства, що став їхнім союзником", - повідомив Максім Єфімов.

Він вважає, що даний досвід можна застосувати і на Донбасі. Інвестиції в сучасну міську естетику завжди стимулюють економічний розвиток територій, пробуджують в людях соціальну активність і бажання приватного підприємництва.

"А це - робочі місця, відрахування до бюджету і надія, в першу чергу для молоді, що тут є перспектива, тут варто створювати сім'ї та виховувати дітей. Мені здається, що на Донбасі робляться перші правильні кроки. Той же проект комплексної реконструкції площі Миру і прилеглих до неї територій в Краматорську після завершення повинен стати предметом гордості городян. Площа буде виглядати красиво і по-європейськи. Це буде мультифункціональний суспільний простір, що враховують інтереси різних соціальних і вікових категорій жителів", - додає Єфімов.

Нардеп поділився, що нещодавно зустрівся з підприємцями і відчув розуміння - формування якісного і красивого міського середовища пробуджує в людях бажання змінити своє життя.

"Стати відкритим і креативним. Знаходити перспективи для себе в рідному місті, а не в чужій країні. І тоді український Донбас отримає шанс стати чистим, зеленим і інноваційним. Як свого часу це вдалося зробити в Сінгапурі", - зазначає народний депутат.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme