Луганська журналістка Варфоломєєва у полоні бойовиків вже більше 10 місяців

Луганська журналістка та громадський активіст Марія Варфоломєєва продовжує перебувати в полоні бойовиків уже більше 10 місяців

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на редактора газети "Вільний репортер", Анну Руденко, передає Depo.Донбас.

"Наскільки мені відомо, нічого не змінилося. Марія продовжує перебувати там, де й знаходилася", - повідомила редактор "Вільного репортера", де раніше працювала захоплена журналістка.

За словами Руденко, офіційної інформації навколо утримування Варфоломєєвої окупаційною адміністрацією Луганська практично немає.

"Я навіть не можу сказати, де вона знаходиться. То стверджується, що вона в так званому "МГБ ЛНР", то в СІЗО, то десь в іншому місці", - зазначила редактор. Інформація про можливий обмін журналістки та затриманих сепаратистів також не підтвердилася.

При цьому, за словами Руденко, згідно з деякою неофіційною інформацією, Марія нібито перебуває в "нормальних умовах", її не катують. "Питання тільки в тому, що можна називати "нормальними умовами", - додала очільник ЗМІ.

У червні українські журналістські організації та рухи звернулися до Президента України, голови СБУ, міжнародних правозахисних організацій та дипломатичних структур з вимогою вжити всіх зусиль для звільнення луганської журналістки Варфоломєєвої з полону так званої ЛНР. "Невідомо, у яких умовах утримується Варфоломєєва, але очевидно, що на неї чиниться серйозний психологічний тиск - її змушують робити численні відео-звернення, зізнання, а саме її затримання російські ЗМІ вже перетворили на шоу", - стверджувалося, зокрема, у зверненні.

Як відомо,  бойовики "ЛНР" схопили Марію Варфоломєєву на початку січня 2015 року. У лютому терористи оприлюднили відео допросу дівчини, під час якого на неї морально тиснули, називали вбивцею земляків, пропонували відвезти до Новосвітловки трупи похованих дітей, і всіляко принижували звинуваченнями у причетності до "хунти" та "фашистів".

Її єдина родичка - бабуся, повісилася після того, як онуку кинули у підвал.

Впродовж 10 місяців надходила інформація про можливість визволення Варфоломєєвої з полону. Однак жодного разу спроби не були вдалими.

До окупації Луганська Варфоломєєва працювала в місцевому виданні "Вільний репортер", також співпрацювала з інтернет-виданням "Схід-медіа" та була фіксеркою для центральних телеканалів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас