Фальшива ейфорія: Власники "паспортів Л-ДНР", що прибули на Росію, через 90 днів повинні виїхати

Жителі непідконтрольних територій Донбасу з так званими "паспортами Л-ДНР" не отримали від Російсії ніяких преференцій

Depo.
20 березня 2017 23:47
ФОТО: depo.ua

Вони, як і всі громадяни України, можуть без віз в'їжджати в Росію і так само повинні через 90 днів виїхати. Таку інформацію оприлюднили російські сайти з посиланням на джерело в Держдумі, передає Depo.Донбас з посиланням на "Радіо Свобода".

Визнання Росією "паспортів", виданих бойовиками ще не означає, що Кремль найближчим часом визнає угруповання "ЛНР" і "ДНР" "самостійними державами". У той же час визнання псевдопаспортов може бути підготовкою до президентських виборів в Росії в 2018 році, щоб використовувати населення ОРДЛО як електорат.

Незважаючи на очікування бойовиків, Росія не стала надавати власникам "паспортів" спрощений порядок перебування. Вони можуть перебувати на території Росії, не маючи дозволу на проживання, не більше 90 днів поспіль, після чого повинні на 90 днів залишити країну. Така інформація з'явилася на сайті російського медіахолдингу "РБК".

Необгрунтована ейфорія, організована ватажками "ДНР" і "ЛНР" з приводу визнання Росією їхніх "документів" закінчилася великим розчаруванням. Кремль визнав "паспорта" бойовиків не для того, щоб спростити людям перебування в Росії. Можливо, Путін будує плани на те, щоб дати їм часткові "права", можливо, брати участь в російських виборах. Наприклад, в президентських 2018 року.

Росія формально визнала "паспорта", але спрощений порядок перебування не надано, тому говорити про додаткове зближення і пільги для жителів окупованого Донбасу не можна, вважає український політолог Андрій Бузаров.

"Все одно Росія території Донецької і Луганської області, навіть ті, які нею окуповані, розглядає як українські. Серед керівництва Російської Федерації простежується політика "закритих очей" по відношенню до "паспортів" угруповань "ДНР" і "ЛНР" - всі їх мовчазно визнають, але всі чудово розуміють, що це неповноцінні документи", - сказав Бузаров.

Нагадаємо, президент Росії Володимир Путін підписав указ, відповідно до якого на території Росії визнаються паспорта "ДНР" і "ЛНР", видані як громадянам України, так і особам без громадянства. Проте в самому документі фактично йдеться про "окремі регіони Луганської і Донецької області" назв "ЛНР" і "ДНР" в указі немає.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас