ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Лавров вважає тероризм способом життя на Донбасі

Нагадаємо, "спосіб життя на Донбасі" зараз - це голод, беззаконня бойовиків і найманців, привласнення підприємств, відсутність безпеки, викрадення людей, катування
Depo.
20 квітня 2015 18:04
ФОТО: depo.ua

Глава МЗС РФ Сергій Лавров вважає, що українська влада створює атмосферу відторгнення способу життя на Донбасі, відшукуючи там сепаратистів і караючи такі діяння за Кримінальним кодексом.

Про це він сказав під час прес-конференції, пише РИА Новости.

"Згадаю заяву таких тепер уже офіційних представників Києва, як Дмитро Ярош, який публічно заявляє, що вони відберуть схід України у сепаратистів і терористів. Ці люди, які хочуть жити так, як вони звикли на своїй землі, оголошуються офіційно терористами, на них влаштовується полювання, по всій Україні висять біл-борди з поясненням, як виявляти сепаратистів, тих, хто хоче жити по-своєму, не по-українськи, наводяться статті Кримінального кодексу, який за сепаратизм карає терміном позбавлення волі від семи до дванадцяти років", - сказав Лавров.

"Тобто створюється постійно атмосфера відторгнення самої культури, самого способу життя людей на сході України", - зазначив Лавров.

Також нагадаємо, що російська влада жорстоко карає за прояви сепаратизму на своїй території. Зокрема, всім відомо, як в Чечні були проведені військові кампанії з сотнями тисяч жертв серед місцевого населення, щоб приборкати сепаратистів, які хотіли утворити Республіку Ічкерію. Дотепер Дагестані регулярно проводять контртеррористичні операції, під час яких силовики знищують незгодних з путінським режимом.

Влітку 2014 року максимальне покарання за заклики до порушення територіальної цілісності Росії було підвищено і склало чотири роки позбавлення волі, а за заклики до сепаратизму в ЗМІ можна буде отримати до п'яти років в'язниці.
Будь-які спроби провести мітинги навіть на тему виконання федералізації в Росії присікалися спецслужбами, організаторів чекали допити і погрози, як, наприклад це було в Сибіру. А за жартівливе вивішування прапору Германії на будівлі ФСБ Калінінграду призвело до арешту жартівників, суду і багатомісячного утримування в СІЗО.

Як повідомляв Донбас.depo.ua, у Сєвєродонецьку закликали здавати побутових сепаратистів до СБУ.

У Слов'янську також розпочалася акція з виявлення побутового сепаратизму.