Лінія фронту на Донбасі різниться з узгодженою у 2014 році в Мінську на 50%: Росія зайняла 1650 кв.км

Наявна лінія фронту на Донбасі відрізняється від узгодженої у 2014 році в Мінську під час "нормандського формату" на 50%

Про це сказав представник Києва в підгрупі з питань безпеки в Донбасі Євген Марчук, передає Depo.Донбас.

Він зазначив, що на останньому засіданні мінської контактної групи запропоновано провести ревізію мінських угод, як вони виконуються.

За словами Марчука, один з аргументів того, що Росія відмовляється збирати "нормандську четвірку", що, мовляв Україна не виконує мінські угоди. "Ми говоримо, давайте надамо експертну оцінку", - каже Марчук.

Він нагадав, що у вересні 2014 року відбулася перша зустріч "нормандської четвірки", на якій узгоджена лінія зіткнення - лінія фронту на Донбасі.

"В угоді говориться, що після домовленності, що всі сторони визнали цю лінію зіткнення має статус-кво на даний момент. Після того, як сторони домовилися, ніхто не має права рухатися вперед і вести наступальні дії. Потім був Мінськ-2 у лютому 2-15 року і вже йдуть наступальні дії біля Дебальцевого і інші. На сьогодні є лінія зіткнення, але всі інши документи, які передбачають розведення важкого озброєння, мають на увазі точку отієї лінії розмежування вересня 2014 року. Від неї рахувалося розведення. Невідповідність сьогоднішньої лінії фронтової і тієї 2014 року - це майже 50%. Росія зайняла 1650 кв.м території", - сказав Марчук.

Він зазначив, що Росія каже, що не відмовляється від документу 2014 року, але пропонує рахувати розведення від наявної на сьогодні лінії фронту.

На думку Марчука - це пряме порушення мінських угод Росією, яка каже, що угоди порушує Україна

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook