Легендарний "Щедрик" : На Донеччині почалася установка пам'ятника композитору Леонтовичу (ФОТО)

У Покровську на Донеччині біля входу в парк Ювілейний почалася установка пам'ятника композитору Миколі Леонтовичу - автору легендарної мелодії "Щедрик"

Планується, що установка пам'ятника композитору закінчиться до 23 серпня, передає Depo.Донбас з посиланням на ДДК.

Встановлюючи скульптуру, робітники розібрали вже укладену раніше плитку. Урочисте відкриття скульптурної групи відбудеться 26 серпня.

Зазначимо, місцева влада проводила опитування серед мешканців міста: де доцільніше встановити пам'ятник - в парку Ювілейний або біля кінотеатру "Мир" на бульварі Андрющенко. Тоді ж активісти запропонували ще одне місце - біля музичної школи, яка носить ім'я композитора, але їхню пропозицію проігнорували.

Нагадаємо, Микола Леотович - український композитор, хоровий диригент, громадський діяч, педагог. Його обробка "Щедрика" відома у всьому світі як різдвяна колядка.

Восени 1904 року Леонтович переїхав на Донбас, де влаштовується викладачем співу та музики у залізничній школі станції Гришине (нині місто Покровск), пропрацювавши там з 1904 по 1908 роки. Під час революції 1905 року Леонтович організував хор робітників, який виступав на мітингах. Діяльність Леонтовича привернула увагу поліції, і він змушений був повернутися на Поділля, в місто Тульчин.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас