Конфлікт з Тулєєвим і креатура Козака: Стало відомо, ким є новий "прем'єр "ДНР"

Новий "прем'єр "ДНР" Олександр Ананченко у минулому мав конфлікт з губернатором Кемеровської області Аманом Тулєєвим, а нині є креатурою замголови уряду Росії Дмитра Козака

Про це пишуть близькі до "ДНР" медійні фігури, передає Depo.Донбас.

Про зв'язок Ананченка з Тулєєвим повідомив у своєму Telegram екс-голова "радбезу" "ДНР" Олександр Ходаковський.

Він додав, що знайомий з Ананченком з початку 2000-х років.

"Для нього робота в Донецьку не новинка, перед приїздом в перший раз в Донецьк працював в одній з великих російських корпорацій з інтересами в Сибіру і офісом в Москві. Після конфлікту власника корпорації та Амана Тулєєва, корпорація припинила своє існування, і Ананченко прибув до Донецька, де очолив місцевий концерн, що включав кілька виробничих підприємств", - написав Ходаковський.

Російський журналіст Сергій Белоус повідомив, що Ананченко - креатура Козака, який курирує економічну сферу в "ДНР" і "ЛНР".

"Серед головних завдань Ананченка - забезпечити дотримання "республіки" економічного курсу, встановленого в Москві, і запобігти можливим спробам волюнтаризму нового політичного керівництва по відношенню до підприємств "Внешторгсервісу" та до інших жизнено-важливих промислових об'єктів", - написав він і додав, що український олігарх Сергій Курченко, з яким пов'язаний "Внешторгсервіс" - клієнт Козака і давно вже діє незалежно від сім'ї Януковича.

Разом з тим Белоус зазначає, що Ананченко - людина маловідома в Донецьку, з неясною поки біографією.

"Навіть фото в відкритому доступі ще немає. Вочевидь, раніше був він начальником управління стратегії розвитку промисловості адміністрації ватажка "ДНР" Олександра Захарченка, а потім радником "моладоолігарха" Курченка у його південноосетинській компанії "Внешторгсервіс", під чиє управління в березні 2017 були переведені ключові підприємства важкої індустрії "ЛНР" і "ДНР", - зазначає Белоус.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook