Кола приниження або 50 відтінків дна: переселенці розповіли про перевірки соцслужб

Переселенці з окупованих Луганської та Донецької областей діляться своїми історіями про перевірки місцепроживання, які їм влаштовують соцпрацівники, виконуючи постанову Кабміну

Кола приниження або 50 відтінків дна: пе…

Свої історії переселенці розповідають на Фейсбуці, передає Depo.Донбас.

Вони обурені, що власна держава змушує їх проходити таку принизливу процедуру через 400 гривень допомоги та через пенсію, платити яку держава зобов'язана.

Кола приниження або 50 відтінків дна: переселенці розповіли про перевірки соцслужб - фото 1

Кола приниження або 50 відтінків дна: переселенці розповіли про перевірки соцслужб - фото 2

Загалом усі, кому довелося пройти через перевірки пишуть, що не вимагають нічого від влади та держави, а тільки благають залишити їх у спокої та не заважати жити далі.

Найпоширеніша скарга через перевірки - це те, що потрібно постійно відпрошуватися з роботи, щоб явитися на очі соцпрацівникам, які навіть можуть і не прийти у призначений час.

Кола приниження або 50 відтінків дна: переселенці розповіли про перевірки соцслужб - фото 3

Кола приниження або 50 відтінків дна: переселенці розповіли про перевірки соцслужб - фото 4

Кола приниження або 50 відтінків дна: переселенці розповіли про перевірки соцслужб - фото 5

Переселенці вже зрозуміли, що такі перевірки та припинення виплат пенсій та соцдопомоги через те, що держава не бажає платити донецьким та луганським і робить усе, щоб скинути з себе ці виплати.

Кола приниження або 50 відтінків дна: переселенці розповіли про перевірки соцслужб - фото 6

Таке ставлення міністрів, що прийняли постанову про переврірки, до тих переселенців, хто не зрадив Україну та переїхав подалі від окупації, любові до держави не додає.

Кола приниження або 50 відтінків дна: переселенці розповіли про перевірки соцслужб - фото 7

Нагадаємо, 8 червня Кабмін прийняв постанову №637, яка передбачає нові правила здійснення нарахування соцвиплат, до яких віднесли і пенсію. 

Тепер по тимчасових домівках переселенців без попередження ходить інспекція, роздивляється матеріально-побутові умови та визначає, чи призначати\відновлювати\подовжувати їм соцвиплати. 

Такі перевірки йдуть по відношенню і до новоприбулих переселенців і тих, хто вже зо два роки микається по чужих домівках. Раз на півроку їх непрохано навіщатимуть працівники управлінь соцзахисту.  А також додатково можуть несподівано завітати так звані “мобільні групи” з представників територіальних підрозділів МВС, ДМС, СБУ, Нацполіції та Пенсійного фонду. До того ж причиною додаткової перевірки може послужити “власна інформація” управління соцзахисту, або ж органів державної влади (у тому числі, МВС, СБУ, Держприкордонслужби, Нацполіції, ДМС), органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань, волонтерських, благодійних організацій. Тобто, йдеться або про масовий збір персональних даних, або "кляуз" на кшталт тих, які писали "доброзичливці" в органи НКВС. 

Наприклад, в Рубіжному Луганської області з серпня на під'їздах розклеюють списки переселенців, які проживають в цих будинках, і просять місцевих жителів доносити на тих, хто фактично не проживає за адресою реєстрації.

Якщо переселенця та його родини раптом не буде вдома (відпустка, відвідування родичів в іншому місті, стаціонарне лікування), і він за три дні сам не з'явиться в управлінні соцзахисту, усі виплати будуть скасовані, а на їх перепризначення піде півроку.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme