Клімкін прокоментував путінську ідею референдуму на Донбасі

Глава Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що провести референдум на окупованому Донбасі в умовах російської окупації неможливо

Клімкін у Facebook прокоментував повідомлення про те, що президент РФ Володимир Путін запропонував президенту США Дональду Трампу обговорити можливість провести такий референдум, передає Depo.Донбас.

"Мені телефонують багато експертів і журналістів, просять прокоментувати російську пропозицію щодо "референдуму на Донбасі". Я цієї пропозиції не бачив, і, як правило, того, що не бачив - не коментую. Але щодо цієї зухвалості скажу коротко: ніхто, буквально ніхто не вірить у будь-яку можливість вільного і чесного волевиявлення на Донбасі в умовах російської окупації", - зазначив він.

"Щодо політичних та юридичних аспектів всім і так все зрозуміло. Але одну річ варто чітко усвідомити: Росію Донбас зовсім не цікавить, і наші, українські громадяни на Донбасі, звичайно, теж. Згадайте російські пасажі про федералізацію України, і ви одразу зрозумієте, що це не про Донбас. Це свого роду "репетиція", яку Кремлівський режим штовхатиме, щоб розвалити нашу країну. Їм це не вдасться!", - додав Клімкін.

Нагадаємо, Путін запропонував Трампові провести референдум в ОРДЛО про статус територій для вирішення конфлікту на сході України

У МЗС категорично відкинули ідею про референдум на окупованому Донбасі. У відповідь на заяву Путіна про необхідність референдуму на Донбасі, Україна може оголосити про аналогічний референдум про приєднання Краснодарського краю до України.

У США також не розглядають питання щодо підтримки можливого проведення на Донбасі будь-якого референдуму

Нагадаємо, Клімкін впевнений, що люди, які виправдовують незаконну анексію Криму, обов'язково понесуть покарання

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас