Кілька місяців без зарплати: Як на Донеччині під землею страйкують шахтарі (ФОТО)

На Донеччині під землею страйкують 23 гірника шахти ім. Г.К. Капустіна

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив представник омбудсмена в Луганській і Донецькій області Павло Лисянський, який спустився до шахтарів, передає Depo.Донбас.

Шахтарі поскаржилися йому, що по шахтному телефону їм не дають розмовляти з рідними, просто не з'єднують.

"Я зв'язався з комутатором і попросив набрати номер телефону який мені продиктував один з учасників протесту гірників, телефоніст мене з'єднав, я передав трубку шахтарю, після чого він мав коротке спілкування зі своєю дружиною і повідомив їй про стан свого здоров'я", - написав Лисянський.

Він зазначив, що шахтарі висунули кілька вимог: погашення заборгованості по заробітній платі за червень і вересень 2018 року, а також повернення заборгованості за окремі місяці 2015 року, 2016, 2017 року.

Також вони вимагають підняти тарифні ставки, виказати недовіру чинному генеральному директору ПАТ "Лисичанськвугілля" Валентину Кисельову.

"Також шахтарів не влаштовує, що їх змушують проходити медогляд в лікарні "Богатир", за словами гірників, там медогляд коштує 250 грн., в інших лікарнях можна пройти медогляд дешевше, за проходження медогляду шахтарі платять самостійно", - написав Лисянський.

Він звернувся в прокуратуру Луганської області з вимогою про внесення даних в ЕРДР по ст. 175 ККУ у зв'язку з невиплатою заборгованості по заробітній платі на ПАТ "Лисичанськвугілля", дані внесли, і відкрили кримінальне провадження.

Нагадаємо, на Луганщині страйкують шахтарі однієї шахти - ім Капустіна, на Донеччині - шахтарі чотирьох шахт. Усі вимагають погашення заборгованості з зарплати.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас