Карантин на Луганщині і Донеччині: Що це означає
В Україні введено карантин на три тижні - до 3 квітня, увесь цей час доведеться не ходити у кіно, на спортивні та масові заходи
Карантин вводиться по всій Україні, починаючи відзавтра 12 березня до 3 квітня, передає Depo.Донбас.
Отже, відзавтра на підконтрольному Україні Донбасі:
- закриють навчальні заклади: університети, школи і дитсадки
- заборонять масові зібрання понад 200 осіб: мітинги, спортивні заходи, концерти, закриють кінотеатри та розважальні центри
- закриють авіасполучення з деякими країнами, зокрема з Італією.
- також буде закрита більша частина КПП. З 219 лишиться 49. Поки невідомо, чи враховано в цій цифрі КПВВ на лінії розмежування на Донбасі.
Крім того, уряд вирішив виділити 100 млн грн на першочергову закупівлю засобів індивідуального захисту для поточних потреб міністерств, відомств та служб, а також для поповнення держрезерву.
А також до 1 червня заборонити експорт товарів протиепідеміологічного призначення, щоб гарантувати забезпечення необхідними засобами захисту населення.
Довідка
Вперше невідома раніше пневмонія була діагностована 12 грудня минулого року в китайському місті Ухань.
За інформацією китайських вчених, людина могла заразитися на коронавірус від змій. Ймовірно, це сталося через те, що на ринку морепродуктів в Ухані торгували не тільки рибою, але і зміями. Також дослідники повідомили, що ген коронавірусу є гібридом вірусу змії і кажанів. Вони додають, що спочатку кажани заразили коронавірусом змій, а вже від них недуга передалася людині.
В Україні зафіксовано один випадок зараження коронавірусом.
Симптоми коронавірусу
На коронавірус перевіряють пацієнтів з тяжким перебігом ГРВІ – щонайменше лихоманка, кашель, і стан, який потребує госпіталізації. Також перевіряють людей, які побували у Китаї (або інших країнах, що стали епіцентрами поширення хвороби, – ред.) приблизно за 14 днів до появи симптомів. Також у групі ризику пацієнти, які контактували з хворими з підтвердженим діагнозом "коронавірус", або відвідували заклади охорони здоров’я, де були зафіксовані такі випадки. Якщо ви виявили у себе високу температуру, кашель, лихоманку, негайно зверніться до сімейного лікаря або викликайте швидку.
Коли лікар вважає, що є підстави для підозри, він може направити зразок біоматеріалу на дослідження. Забрана проба йде до обласного лабораторного центру МОЗ, який цей зразок пересилає до нас, або ж напряму від лікаря до установи національного рівня.
Як запобігти інфекції:
- ретельно мити рукиз милом, якщо немає такої можливості, використовуйте антисептик
- дбати про чистоту телефону, адже саме на гаджеті осідають бактерії
- не торкатися брудними руками очей, носа чи рота
- уникайти тісного контакту з хворими людьми та натовпу
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас