"Іхтамнети" пишуть Путіну з українських в'язниць

Росіяни, засуджені в Україні за участь у війні на Донбасі, просять обміняти їх на українських політв'язнів на Росії і написали листи  президенту Росії Володимиру Путіну

Як передає depo.Донбас, про це пише "Новая газета".

Видання опублікувало три листи російських військових, які відбувають покарання в українських в'язницях.

"Я, Єгоров Сергій Геннадійович, <...> уродженець Російської Федерації Свердловської області <...>. Я був узятий в полон 14 квітня 2017 року в нічний час збройними силами України <...> Мене звинувачують в тому, що я є стрільцем ВС ДНР [ Збройних сил Донецької Народної республіки] 5 ОМСБ [окремий механізований батальйон] 1 рота 2 взвод 2 відділення, я дійсно являюсь добровольцем, прибув виконати свій патріотичний обов'язок ", - йдеться в одному з листів.

Автори всіх трьох листів пишуть, що за час перебування в тюрмах у них погіршилося здоров'я, а кваліфікована медична допомога росіянам не надавалася. Всі ці листи закінчуються приблизно однаково.

"Виходячи з вищевикладеного, прошу Вас, Володимире Володимировичу, допомогти, посприяти у вирішенні питання по моєму переводу в РФ або організувати і здійснити можливий обмін заручників і військовополонених громадян РФ на політичних в'язнів, полонених громадян України, які перебувають у в'язницях РФ. Прийміть, будь ласка, всіх необхідних заходів по поверненню нас, громадян РФ, які перебувають у в'язницях України, до себе на Батьківщину ", - зазначає видання.

Відповідні прохання Путіну відправили 22 росіян, укладених в українських в'язницях.

Як зазначає "Новая", ці листи були написані ще в серпні 2018 року і відразу ж передані російській стороні дипломатичними каналами.

У той же час в Росії не відповіли ні на один з листів.

"Ніхто так і не зацікавився долею співвітчизників, до них не поїхали консули, їм не стали слати передачі і писати листи, ніхто не зв'язався з їх родичами, Росія продовжувала грати в" іхтамнетов "на всіх рівнях", - підсумовує видання.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас