Хуг відповів, на кому лежить відповідальність за війну на Донбасі

Перший заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг, якій йде з цієї посади, підтвердив, що сили "ЛНР" і "ДНР" на Донбасі підтримує Росія

Проте Хуг наполягає, що головну складову конфлікту, військову його частину, можна зупинити "упродовж однієї години", передає Depo.Донбас з посиланням на "Голос Америки"

Він вважає, що після цього настане час розмінування територій, відбудови зруйнованого і відродження економіки на сході України, що розтягнеться на тривалий час.

При цьому Хуг уникає вказування на винних і каже, що це не допомагає йому вирішувати завдання, які стоять перед ним.

Він наголошує, що до порушень вдаються усі сторони і кроки до припинення конфлікту повинні бути "дзеркальними".

У відповідь на зауваження, що така оцінка не дає відповіді на запитання, хто винен і на кому лежить відповідальність, він наполягає, що "усе виписано у звітах спостерігачів "чорним по білому", і "кожен може це прочитати".

"Ми бачили колони техніки військового зразка, які в'їздили на територію України і виїздили. Ми бачили сліди важкої техніки, що вели до непідконтрольної ділянки кордону з Російською Федерацією. Ми розмовляли з особами у полоні в українських збройних сил, які казали, що вони служили у російських військових підрозділах, які брали участь у боях, перебуваючи в Україну у системі ротації".

Нагадаємо, новим заступником голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні стане Марк Етерінгтон.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас