ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Хронологія бою у Мар'їнці похвилинно: містечко обороняють воїни-одесити (ФОТО)

Волонтери просять допомоги у купівлі тепловізорів героям
Depo.
5 червня 2015 13:51
ФОТО: depo.ua
Хронологія бою у Мар
Волонтери групи "Повернись живим"

Крайні позиції у Мар'їнці тримають бійці з 2-го батальйону 28-й бріагди. Більшість з них одесити. Саме ці бійці 3 червня обороняли це містечко і не дали окупантам його захопити.

Волонтери групи "повернись живим" у Фейсбуці склали похвилинну хронологію бою:

5:00 -початок обстрілу наших позицій.
Мар'їнка - це практично передмістя Донецька, бої там йдуть постійно і сприймаються як належне. Але вранці 3 червня градус швидко став вище, ніж зазвичай. По Мар'їнці з різних сторін були нанесені удари артилерією і бронегрупою.

Ці хлопці тримали позицію "Сова" - будинок, який стоїть серед поля.

Єдиний нормальний пункт для спостереження. Там же знаходилися і два наші тепловізора. В силу особливостей місцевості в разі інтенсивного обстрілу "Сова" легко відрізається від підмоги кожної зі сторін. Так вийшло і в той ранок.

Атака в середу о 5 ранку відрізнялася від звичайних обстрілів за кількома параметрами: своєю інтенсивністю (дуже щильно працювала арта, величезна кількість піхоти з того боку (за різними даними до батальйону), застосуванням бронетехніки (позиції хлопців атакував один танк і 2 БМП) і застосуванням засобів радіоелектронної боротьби (були дуже великі проблеми з усіма видами зв'язку).

Найжорстокіші бої тривали з 5 ранку до 12 дня. В них загинуло 2 людини з цієї групи. Один з них був на злощасний "Сові" і загинув від артилерії, а зенітника вбили пострілом з танка.

Всій цій  орді протистояла ось ця жменька хлопців, у них не було важкого озброєння або броні. Вони протрималися до 12 дня, після чого прийняли рішення відійти. На той момент вони не отримали ніякої підмоги. Наша артилерія з незрозумілих причин теж мовчала. Хлопці більше просто не могли триматися в нерівному бою.

"Я не можу назвати точний час, коли почала працювати наша артилерія, але це було між 12 і 13 годинами. Або, коли наші почали відходити, або відразу після. Арта не дозволила бойовикам  зайняти покинуті хлопцями позиції", - пише волонтер.

Хлопці відступили до командного пункту і віднесли туди поранених. Через проблеми зі зв'язком було неясно що ж відбувається, що робити далі і чому мовчала наша арта.
Виявилося, що по Мар'їнці "працюють" з різних сторін і намагаються вбити клин між нею і Красногорівкою. На той момент доля Мар'їнки дійсно висіла на волосині.

13:00 - До хлопців виходить замкомбата Анатолій (він просив не називати прізвища). Він вийшов зі словами: "Ми йдемо відбивати наші позиції. Хто не піде - може відразу збирати мотлох і їхати на ** уй в Одесу!". Заперечень не було. Хлопці повним складом із замкомбатом на чолі пішли назад.

Артилерія прокинулася майже вся відразу. Запрацювали всі калібри, включаючи "Град". Це утримувало бойовиків в "зеленці" і не давало закріпиться на наших позиціях. До моменту повернення хлопців вони залишалися нічийними.

Хлопці провели зачистки, але потрібно було повертатися на покинутий взводний опорний пункт. Під вогнем чужий артилерії, танка, двох БМП і вдесятеро переважаючого супротивника в лісопосадках. На це завдання погодилися йти шестеро хлопців, включаючи замкомбата. Всі вони є на цьому фото.

Позиції повернулися до нас. До 15:00 бої тривали, після добре попрацювали реактівщікі і бойовики почали відступати. Пререстрелкі були, але інтенсивність вогню сильно впала.
О 19:00 середи вся Мар'їнка радісно кричала: "Слава Україні!". Хлопці з Одеси святкували свою перемогу. Ще 12 годин тому були всі шанси, що бойовики  прорвуться. Але Мар'їнка встояла, завдяки дуже конкретним людям, які знайшли в собі мужність і сказали: "Ніхто крім нас".

Наступна ніч пройшла спокійно з дрібними перестрілками. Вчора до них прибуло підкріплення, щоб провести остаточні зачистки територій, які були якийсь час нічийними.
Ніч на сьогодні була запеклою. Працювала артилерія в дві сторони, але без втрат.
Всього за середу у 28й бригади в Мар'їнці загинуло 4 людини і було поранено 28.
Зараз Мар'їнка повністю контролюється нами. Окрім "Сови", на якій поховані два наших тепловізора.

"Нам потрібно терміново купити нові і відвезти хлопцям. Тепловізори Pulsar HD50S (по 3300 $) і 5 цифрових рацій Motorola DP4400 (по 656 $) з гарнітурами (по 65 $). Генератори, які вони просили вчора вже сьогодні будуть на місці. Ціна питання трохи більше 10 000 доларів. Допоможіть нам встигнути", - написали волонтери.

Реквізити:
Приват:
5457 0822 3299 9685 Дейнега Віталій
5211 5374 4662 3360 Стократюк Вікторія