UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Гримчак: Путін пропонує не миротворчу місію на Донбасі, а охоронну

Російський проект резолюції про миротворців на Донбасі не може бути прийнятним, оскільки місія буде виконувати тільки охоронні функції, чим вже займаються спостерігачі ОБСЄ

Як передає Depo.Донбас, про це в ефірі "112 Україна" заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.

За словами Гримчака, Росія як країна-агресор не може відправити на Донбас своїх миротворців, а внесена нею в ООН пропозицію про розміщення миротворців лише біля лінії розмежування не може бути прийнято.

"Місія, яку вони пропонують, на 6 місяців, - це місія не миротворча, це охоронна місія, місія ОБСЄ. Те, що пропонує Україна – це називається миротворча місія, найближчий аналог – це події в Хорватії, у Східній Славонії, коли туди зайшла місія ООН, стала на кордоні, бо там так само були проблеми, і фактично роззброїли озброєних бойовиків", - заявив він.

Гримчак висловив надію, що до введення миротворчої місії, на якій наполягає Україна, російські регулярні війська покинуть Донбас.

"Я маю надію, що до того часу, як туди зайде миротворча місія, російські війська вже вийдуть і скоріше за все, виведуть своїх найманців.

Є підтвердження з "того" боку, і тому числі і ці наші колаборанти пишуть, що росіяни, які заходять, відстрілюються, ідуть і все забирають із собою, нічого не залишають. Фактично, зупинили поставки боєприпасів і т.п. Багато чого відбувається на сьогоднішній день, в тому числі, фактично зупиняється фінансування. Не одразу, не з 1 січня, але зупиняється", - додав заступник міністра.

Нагадаємо, Україна ознайомила Раду безпеки ООН і своїх партнерів зі своєю позицією щодо розміщення на Донбасі миротворчої місії ООН, але свого проекту резолюції про це ще не подавала.

Клімкін також заявляв, що українська позиція щодо розгортання миротворчої місії на Донбасі полягає в тому, що перш ніж туди зайде міжнародний контингент, Росія повинна вивести з Донбасу озброєння і найманців

Попри наміри нинішньої адміністрації США суттєво скоротити внески в ООН, в тому числі на миротворчі операції, офіційний Вашингтон все ж готовий зробити виключення для України - США готові фінансувати миротворців ООН на Донбасі.

5 вересня Путін також заявив, що внесе в Раду Безпеки Організації Об'єднаних Націй резолюцію про розміщення миротворців ООН на лінії розмежування на окупованому Донбасі для забезпечення безпеки працівників ОБСЄ.

Росія до вищезазначеної заяви Путіна була проти миротворців. Зокрема, ще 2 вересня постійний представник Росії при ООН Василь Небензя заявляв, що ініціатива України про необхідність миротворчої місії на Донбасі спрямована на підрив мінських угод.

Уряд Німеччини підтримав ідею розміщення миротворців ООН на всій території Донбасу. Проте, за словами представника федерального уряду Німеччини, миротворчу місію слід розмістити на всій території зони АТО, а не лише на лінії зіткнення. Надавати право голосу бойовикам вони не бачать сенсу.

Всі новини Донбасу сьогодні читайте на Depo.Донбас

 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme