ЛЧ 2018
Євробачення
Обличчя
Сектор
Спепроекти
Країна Укропів

Гримчак: Облаштувати кордон треба було 20 років тому, а "Стіна" потрібна для членства в ЄС

Україні варто було облаштувати кордон з Російською Федерацією захисними спорудами ще 20 років тому. Наразі також треба побудувати "Європейський вал"

Depo.
11 серпня 2017 23:04
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Донбас, таку позицію висловив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак в ефірі "112 Україна".

"У нас немає проекту "Стіна", у нас є проект "Європейський вал". Згідно нині діючого у нас законодавства і нашими планами на майбутнє членство з ЄС ми повинні облаштувати кордони з РФ згідно діючих норм безпеки, це перше. Друге, у нас кордон з РФ 2200 км, з них 450 км сьогодні ми не контролюємо, це окремі райони Донецької і Луганської області. Близько 1800 км сьогодні кордону, якого як такого не було", - сказав Гримчак.

Він підкреслив, що на сьогоднішній день при плануванні більше 4 млрд грн реальне фінансування складає 15%.

"Нам потрібне там облаштування, це по-перше. По-друге, на інженерно-технічні споруди, в тому числі на танконебезпечних напрямках будувалися окремі споруди, щоб танки не могли там пройти. Туди ще потрібно й потрібно грошей. І це обов'язково треба робити. Я не хочу чути у моїй країні, щоб людей називали злочинцями до того, поки це не встановить суд. Будувати європейський вал треба, кордон захищати треба. Це треба було робити ще 20 років тому. Ми дійшли до того і, в тому числі, у нас такі наслідки, бо у нас там кордону як такого не було", - зазначив заступник міністра.

Як відомо, 8 серпня детективи НАБУ затримали цілу банду, яка "розпилювала" гроші, виділені на "Стіну Яценюка". За версією слідства, внаслідок злочинних дій інтересам держави завдано збитків у розмірі понад 16 млн грн.

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас