Гримчак: 80% джерел питної води в "Л-ДНР" вже втрачені

Станом на сьогодні на окупованих територіях Донбасу 80% джерел питної води не придатні до використання у зв'язку із високою мінералізацією

Depo.
20 листопада 2017 22:52
ФОТО: depo.ua

Як передає Depo.Донбас, про це в ефірі "112 Україна" заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.

"Ми використовуємо всі засоби, контакти, в тому числі і міжнародні, які дають змогу отримувати інформацію з неконтрольованих територій. Із 99% імовірністю ми можемо сказати, що 80% джерел питної води на неконтрольованій території втрачені у зв'язку із високою мінералізацією", - сказав він.

За його словами, на неконтрольованих територіях у шахтах, де водогони відключені, піднімається вода.

"Це веде до того, що вода високої мінералізації може вийти на поверхню", - припускає Гримчак.

Він зазначає, що міністерство з питань тимчасово окупованих територій спільно з міністерством екології створили спеціальну робочу групу, яка оцінює можливі ризики настання екологічного лиха.

"Сьогодні ми можемо констатувати, що все до того і йде (до екологічного лиха – ред.)", – сказав він.

Водночас, за словами Гримчака, уряд виділяє додаткові кошти, щоб відкачувати воду із шахт, розташованих у "сірій зоні".

"Що стосується контрольованої території, то на сьогодні уряд виділяє додаткові кошти, щоб відкачувати воду із тих шахт, які збиті між контрольованою і неконтрольованою територією, аби запобігти затопленню шахт, які на нашій території працюють", – зазначив він.

Раніше міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Росія спровокувала гуманітарну та екологічну катастрофи на Донбасі.

"На Донбасі зараз панує майже гуманітарна та екологічна катастрофа, оскільки значна кількість вугільних шахт – затоплені, водо- та електропроводи стають ціллю обстрілів, однак росіяни не реагують, оскільки вони задіяні у контрабанді, "чорних" та "сірих" операціях у регіоні", – сказав він.

На його переконання, це має спонукати міжнародну спільноту до посилення тиску на Росію.

Як повідомлялось раніше, в багатьох шахтах на територіях ОРДЛО зупинено водовідлив, що може призвести до погіршення екологічної ситуації

Більше про життя Донбасу читайте на Depo.Донбас