ГПУ встановила більше 3,5 тис. осіб, яких полонили і катували в "Л-ДНР"

В Генпрокуратурі розповіли, що встановили особи понад 3500 людей, яких терористи утримували на окупованих територіях Донецької і Луганської областей

Про це повідомляє Depo.Донбас з посиланням на пресслужбу ГПУ.

"На сьогодні встановлено понад 3500 осіб, з них близько 1700 цивільних осіб, 1800 військовослужбовців, які незаконно утримувалися у полоні і піддавалися тортурам, катуванню та нелюдському поводженню", - йдеться у повідомленні.

Повідомляється, що отримані докази, що впродовж 2014–2018 років бойовики "Л-ДНР" на окупованих територіях Донецької і Луганської областей створили 160 місць "незаконного утримання в умовах позбавлення волі полонених українських військовослужбовців та цивільних осіб", у тому числі журналістів і волонтерів.

"94 таких місця було утворено в Донецькій області та 66 – в Луганській. В окремих місцях, зі створеною системою охорони, конвоювання та примусового виконання ув’язненими важких робіт, незалежно від статі одночасно утримувалося від 200 до 300 осіб", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у переважній більшості випадків місця утримання осіб не були належним чином пристосовані до цього.

"Полонені були вимушені спати на підлозі або на дерев’яних полицях, вкривалися різним ганчір’ям, приміщення, де вони перебували, не обігрівались та перебували в антисанітарному стані", - розповіли у відомстві.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook