ГПУ буде розслідувати фінансування Жириновським бойовиків ОРДЛО

Шевченківський районний суд Києва дозволив розслідування у кримінальному провадженні стосовно лідера ЛДПР Володимира Жириновського та двох депутатів Державної Думи

Про це інформує Depo.Донбас із посиланням на прес-службу ГПУ.

"Досудовим розслідуванням установлено, що громадянин РФ Жириновський, перебуваючи на території Москви, у березні-квітні 2014 року з метою матеріального забезпечення терористичних організацій "ЛНР" та "ДНР" створив та очолив організовану групу з депутатами Держдуми Росії та члени Ліберально-демократичної партії Росії, зокрема керівники та представники регіональних відділень цієї партії, які з відповідною метою здійснювали збір грошових коштів", - сказано в повідомленні.

Два депутати Держдуми в Москви, у березні-червні 2014 року у присутності ЗМІ закликали до збору коштів для терористів "Л-ДНР", а також розміщали відповідні оголошень на сайтах партії та відкриття пунктів на території Росії.

Крім того, вказані депутати уклали угоду щодо матеріального забезпечення "ДНР".

У подальшому за рахунок особисто внесеного майна та коштів, а також коштів, зібраних з громадян Росії, вказана група під керівництвом В. Жириновського, на прохання ватажка "Сомалі" Толстих ("Гіві"), упродовж 2014-2017 років здійснила постачання представникам цих злочинних формувань 6-ти транспортних засобів російського виробництва, які використовувалися під час терористичних актів в Україні, зокрема на території Донецького аеропорту.

У ГПУ зазначили, що проти Жириновського і одного з депутатів, яким повідомлено про підозру, введено персональні санкції з боку ЄС, Канади, Австралії та Швейцарії. Крім того, проти Жириновського і його пособників запроваджено персональні санкції на підставі рішення РНБО.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас