ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Геращенко розповіла, хто має визначити подальшу долю Мінських домовленостей

Лідери Нормандського формату зроблять заяву щодо мінських домовленостей в 2016 році
Depo.
8 січня 2016 22:17
ФОТО: depo.ua

Про це повідомила представник України в гуманітарній підгрупі контактної групи по врегулюванню ситуації в Донбасі, народний депутат Ірина Геращенко в ефірі "5 каналу", передає Depo.Донбас.

"Буде заява, яку зроблять за підсумками контактів у Нормандському форматі її лідери", - зазначила Геращенко.

При цьому вона підкреслила, що мінський формат є похідним від домовленостей в нормандському форматі. "Лідери нормандського формату приймуть рішення щодо того, якою буде імплементація мінського процесу в 2016 році", - сказала Геращенко.

"Мінські угоди не виконані, країна-порушник - Російська Федерація - несе за це відповідальність. Тому Європейський Союз і Сполучені Штати Америки продовжили на півроку санкції проти Російської Федерації, але немає країни у світі, ніж Україна, яка була б більш зацікавлена ​​в мирному врегулюванні ситуації на Донбасі", - підкреслила Геращенко.

"Мені здається, що має бути не тільки дуже зрозуміле рішення з імплементації Мінських угод – це очевидно. Ці пункти записані, вони є правильними, там є безпековий сектор дуже серйозний, там є сектор стабілізаційний, гуманітарний і політичний. Там вибори і таке інше, які можливі тільки за безпекової нормальної ситуації. Але мають бути все-таки дуже чіткі дати. Ми бачимо, що дата 2015 рік була порушена по всіх можливих пунктах. І це не може минати безкарно для Росії", - підсумувала народний депутат.

Читайте також: Геращенко повідомила, коли планується масштабне розмінування Донбасу.