Геращенко розповіла про жест доброї волі: Київ готовий помилувати двох засуджених росіян

Представник України на переговорах стосовно Донбасу у Мінську Ірина Геращенко заявила, що як жест доброї волі Київ готовий помилувати двох засуджених росіян

Як повідомляє Depo.Донбас, про це вона написала у Facebook.

Українська сторона шукає всі можливі шляхи для розблокування процесу звільнення заручників з Росії і окупованих територій. Зробила чергову конкретну пропозицію росіянам.

"Українська сторона готова, як виняток, помилувати двох громадян РФ, які мають проблеми зі здоров‘ям‚ передати їх російському консулу, в присутності представників ОБСЄ і МКЧХ з одночасною передачею Україні українських військовослужбовців, яких понад 3 роки незаконно утримують на Донбасі", - написала Геращенко.

Українська сторона висловлює глибоке занепокоєння тим фактом, що протягом довгого часу ми так і не отримали від РФ жодної (ані усної, ані письмової відповіді) на нашу пропозицію передати їм росіян, що здійснили злочини, в обмін на українців у російських тюрмах.

"Ми й далі стоїмо на позиції одночасної передачі громадян РФ в обмін на українців-політв‘язнів Кремля. Разом із тим, аби ще раз продемонструвати готовність до компромісу і конструктиву в цьому питанні, шукаючи все нові і нові шляхи й ідеї для розблокування процесу звільнення незаконно утримуваних і в тюрмах РФ і на окупованих територіях, як виняток, готові передати двох засуджених росіян консулам РФ в обмін на наших військових, які довгі роки утримуються на окупованих РФ територіях Донбасу", - зазначила Ірина Геращенко.

Українська сторона вважає однаковим пріоритетом важливість звільнення політв‘язнів Кремля в РФ і заручників на окупованих Кремлем територіях Донбасу. Й рішення щодо звільнення й політв‘язнів і заручників приймає виключно Кремль, на сьогодні саме РФ і її маріонетки блокують звільнення заручників і всі здорові ініціативи та спроби розблокувати це питання.

Саме тому омбудвумен Москалькова відмовилася приїхати в Мінськ аби обговорити передачу утримуваних.

Нагадаємо, 21 серпня російська сторона у ТКГ відмовилася навіть говорити про обмін 36 громадян Росії на українських політв'язнів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook