Геращенко розповіла подробиці голосування за закон про особливий статус Донбасу

Перший віце-спікер ВР Ірина Геращенко заявила, що прийняття закону про особливий порядок самоврядування в ОРДЛО посилить дипломатичні позиції Києва

Як повідомляє Depo.Донбас, про це вона написала в Фейсбуці.

ВР продовжила до 31 грудня 2019 року закон про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО.

"БПП і НФ, позафракційні голосували ЗА, тому що цей закон - посилює переговорчі позиції наших дипломатів і партнерів в ЄС задля збереження санкцій проти РФ. Опоблок голосував ЗА, бо розраховує на виборців Донбасу. От і все пояснення", - написала вона.

Також Геращенко розповіла про спекуляції на темі закону.

"1. Сам зміст закону було проголосовано в вересні 2014 і березні 2015, в найскладніші часи загострення на фронті. Але закон так і не було реалізовано на практиці через деструктивну позицію РФ і їх маріонеток.

2. Рік тому і сьогодні було технічне голосування про продовження дії закону. Крапка. Ні про які амністії чи інші страшилки, а виключно терміни дії закону. Рік тому нас лякали гіві-моторолами-захарченками в парламенті, але ці персонажі засідають в пеклі, а не в ВР, й чекають там свого подільника- Путіна. Всі ці страшилки - аби покричати " зрада"

3. Закон не вступить в дію без демілітарізаціі, деокупації, роззброєння Донбасу. На моє переконання, його реалізація взагалі не можлива без введення миротворчої місії на Донбас. А саме миротворців добивається Україна.

4. Цей закон посилює переговорчі позиції українських дипломатів і наших друзів в ЄС щодо пролонгації санкцій проти РФ. Чому? В ЄС є 7 країн групи ризику, які мріють зняти санкції з РФ. Якщо б Україна не продовжила термін дії закону, ці дружні Кремлю країни вже завтра б заявили, що Україна не виконує політичний блок мінських угод, а тому з РФ теж треба зняти санкції, накладені за невиконання угод, мовляв, ніхто не виконує. Так, це очевидне перекладання з хворої голови на здорову, але світ жорстокий . Москва мріяла зняти санкції з себе нашими руками. І тому я пишаюся державницькою позицією всіх колег, хто прийняв це непопулярне і непросте рішення і пролонгував дію закону.

6. Зверніть увагу, що ЄС і США привітали пролонгацію закону, а Москва мовчить! Це і є маркер, кому вигідно , а кому ні технічний закон, який точно не буде реалізований - саме через деструктивні дії Москви, яка не збирається йти з Донбасу.

7. Амністія. Мені соромно, що колеги з опозиції сьогодні відверто маніпулювали, що начебто ми голосумо за амністію вбивць. Відповідально заявляю- це неправда! Закон про амністію було проголосовано ще в вересні 2014. Але він не вступив в дію. Під амністію - й в законі це чітко виписано- не потрапляють вбивці, терористи, причетні до збиття МН 17, ґвалтівники, мучителі і кати заручників.Амінстію інших "заблудших", якою все одно закінчується будь - яка війна, будуть здійснювати українські суди за українським законодавством, тільки після деокупації і роззброєння. Хіба не за це ми боремося?

8. Що дали мінські угоди? Зупинили повномасштабний наступ і повномасштабну війну. А значить, зберегли тисячі життів українців! Хіба це неважливо? Я й надалі боротимуся за життя кожного українця", - додала вона.

Нагадаємо, Верховна Рада на рік продовжила особливий статус Донбасу

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Мітки: #закон