Геращенко різко обірвала вакханалію російських кураторів у Мінську

Представник України в гуманітарній підгрупі Ірини Геращенко покинула засідання робочої групи з гуманітарних питань. В "ЛНР" звинуватили її в зриві заседенія групи

Як передає Depo.Донбас, Ірина Геращенко в Facebook пояснила свій відхід погрозами, що прозвучали на адресу її дітей.

"Вони погрожували моім дітям ( мовляв, подумайте про своіх трьох дітей, нам за них страшно, й це не перша відверта погроза ), й принижували Небесну Сотню. Я заявила про неприпустимість приниження пам‘ яті Героів Небесноі Сотні, зупинила цю вакханалію, нагадала координатору ОБСж на неприпустимість погроз і залишила групу. Всі наші дипломати мене підтримали . Ця негідна й хамська поведінка отримала жорстку реакцію ОБСЄ і украінскьоі сторони на ТКГ. В Мінськ російські куратори надіслали не випускників інституту благородних дівиць і пажеського корпусу, хороших манер я від них не чекаю, але є червоні лініі, які ми нікому перетнути не дамо", - написала вона.

Представниця незаконної угруповання "ЛНР" Ольга Кобцева заявила, що Геращенко покинула засідання через годину після початку. Вона стверджує, що після перерви в засіданні, "ДНР" і "ЛНР" підтвердили готовність до проведення обміну всіх встановлених на всіх встановлених утримуваних осіб, передають "РІА Новости".

Щодо обміну полоненими Геращенко повідомляє, що й досі немає внятноі відповіді на украінську пропозицію по спискам заручників.

"Натомість ОРДЛО намагається прив'язати звільнення заручників до питання амністіі ( стара іх тактика пов'язувати два різні питання). Украінська сторона ще раз повторила готовність до продовження процесу звільнення, ми також готові передати РФ засуджених за злочини перед Украіною російських громадян в обмін на політв‘язнів Кремля. Готові до компромісу задля якнайшвидшого звільнення й, попри всі препони, працюємо над цим", - написала вона.

Нагадаємо 14 лютого у Мінську пройшла зустріч ТКГ, українська сторона на засіданні вкотре озвучила вимогу гарантій безпеки для ремонту 17 об'єктів для відновлення мобільного зв'язку в "ДНР". Також країнська сторона наполягає на дотриманні усього пакету документів, які було ухвалено в рамках Мінського процесу. В тому числі йшлося про виконання Меморандуму від 19 вересня 2014 року, який, зокрема, передбачає контроль України над н.п. Дебальцеве.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас