Геращенко повідомила, як у Мінську пройшли переговори щодо обміну полоненими

Українська сторона на переговорах ТКГ в Мінську передала російській пропозиції про обмін утримуваними особами в декількох форматах, однак ні на одну з пропозицій не отримала згоди

Як передає Depo.Донбас, про це заявила перший віце-спікер ВР, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко.

"Ми ще раз передали РФ пропозицію забрати 25 своїх громадян і запропонували різні формати звільнення: широкий 25/25 і 19/72, запропонували кілька інших форматів. Якщо РФ не готова забрати всіх своїх, запропонували кілька вузьких форматів, щоб розблокувати процес - почати з визволення тих, хто потребує медлеченіі. Ми також готові передати трьох росіян зі списку 25 російських консулів в обмін на наших військових, 4 роки утримуваних в Донецьку - C. Глондаря , О. Корінькова, Б. Пантюшенка, але й на це росіяни не дають згоди. Продовжуємо тиснути, аби витягти хлопців, але і на це росіяни не дають згоди", - написала вона.

За її словами, на засіданні ТКГ українська сторона також повторила свою вимогу негайно звільнити військовополонених моряків.

Також українська сторона звернула увагу ОБСЄ, що вже три роки залишається невиконаним обіцянку бойовиків - звільнити підлітків з Ясинуватої.

Вона зазначила, що РФ і залежне від них керівництво окремих районів Донецької та Луганської областей продовжують тактику приховування інформації про утримуваних і роками не дають відповідей на запити української сторони.

"Так як немає ніякої реакції про долю розшукуваних нами людей, ми закликали посла Фріша долучитися до встановлення долі більше 70 українців, зміст яких в тюрмах нам навмисне не підтверджують (хоча українська сторона має інформацію і докази їх незаконного арешту)", - зазначила представниця України .

Також українська сторона закликала активізувати пошук зниклих без вести і створити відповідний механізм за участю РФ і Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Донбас

Мітки: #діти